Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 21:48

autor: Vergil

Wyniki sprzedaży gry Arma 3 i darmowy weekend

Arma III trafiła w ręce czterech milionów graczy. Z tej okazji studio Bohemia Interactive nie tylko startuje z darmowym weekendem z grą, lecz także pozwala ją nabyć w okazyjnej cenie.

Arma III w skrócie

Gatunek: Strzelanina

Producent: Bohemia Interactive

Platforma: PC

Wersja językowa: polska (napisy)

Data premiery: 12.09.2013

Studio Bohemia Interactive ma powody do zadowolenia. Ekipa obwieściła, że jej najnowsze dzieło, czyli Arma III, sprzedało się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Chcąc uczcić to osiągnięcie, deweloperzy wystartowali z darmowym weekendem – od dzisiaj do 30 kwietnia (a dokładnie – do 19:00), każdy może sprawdzić podstawową wersję gry całkowicie za darmo. Gracze, którzy postanowią wypróbować tę pozycję, otrzymają dostęp do wszystkich broni i pojazdów, edytora scenariuszy, trybów multiplayer oraz prologu i pierwszego rozdziału kampanii fabularnej. Co więcej, w tym okresie tytuł można nabyć w cenie niższej o 66% - przeceniono go ze 149 zł do na 50,99 zł; taniej można kupić również pakiet Arma 3 Apex Edition, kosztujący po przecenie 84,99 zł (oprócz podstawowej wersji gry znajdziecie w nim tytułowy dodatek, czyli Arma III Apex, trzy mniejsze DLC, a także soundtrack, mapy, przewodnik taktyczny oraz darmową kopię gry ArmA: Cold War Assault).

Dobry kamuflaż to podstawa na współczesnym polu bitwy. Widzicie tu jakichś żołnierzy? Ano właśnie. - Wyniki sprzedaży Arma 3 i darmowy weekend z grą - wiadomość - 2018-04-26
Dobry kamuflaż to podstawa na współczesnym polu bitwy. Widzicie tu jakichś żołnierzy? Ano właśnie.

Autorzy udostępnili też ciekawą infografikę, którą znajdziecie poniżej; umieszczono na niej garść interesujących statystyk, jakie na przestrzeni ponad pięciu lat wygenerowała omawiana produkcja. Zacznijmy od tego, że od rozpoczęcia alfa-testów tytuł doczekał się siedemdziesięciu dziewięciu aktualizacji, a także dziesięciu paczek dodatków; DLC sprzedały się w liczbie sześciu milionów sztuk, a najpopularniejszym z nich było Arma 3 Karts. W szczytowym momencie Arma 3 mogło się pochwalić ponad pięćdziesięcioma sześcioma tysiącami graczy bawiących się jednocześnie; tegoroczny rekord wynosi natomiast ponad trzydzieści siedem tysięcy.

Co więcej, gracze spędzili na wirtualnych polach bitew ponad sześćset milionów godzin; na pojedynczą osobę przypada ich średnio ponad sto pięćdziesiąt. Podczas gdy czterdzieści trzy procent graczy ma na koncie ponad czterdzieści godzin zabawy, dwadzieścia cztery procent z nich – ponad sto). Warto również zwrócić uwagę na fakt, że spośród pięciu najpopularniejszych trybów rozgrywki, aż cztery stanowią moduły stworzone przez społeczność. Gra została zintegrowana z Warsztatem Steam i jest otwarta dla modderów, którzy stworzyli na jej potrzeby ponad pięćdziesiąt tysięcy rozmaitych elementów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Arma III
  2. Arma III – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Arma III