Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2016, 19:35

autor: Ender

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition, która jest odświeżoną edycją jednego z najpopularniejszych wirtualnych RPG-ów w historii. Twórcy ogłosili także złoty status i podzielili się także informacjami o kluczowych nowościch w oprawie audiowizualnej, które czekać będą na fanów gry.

Pod koniec tego miesiąca w sklepach zadebiutuje odświeżona wersja The Elder Scrolls V: Skyrim. Deweloperzy ogłosili właśnie, że zyskała ona złoty status, co oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie premierze, którą wyznaczono na 28 października. Tytuł, podobnie jak wiele innych hitów z poprzedniej generacji konsol, pojawi się wówczas na Xboksie One oraz PlayStation 4. Co ciekawe, trafi on również do posiadaczy pecetów. Nowe wydanie największego hitu Bethesdy odznaczać ma się szeregiem poprawek graficznych. Według deweloperów, najważniejsze z nich to zremasterowane tekstury oraz modele postaci i otoczenia, wolumetryczne oświetlenie, dynamiczna głębia ostrości oraz nowe shadery dla śniegu i wody. Wprowadzenie tych nowinek będzie naturalnie wiązało się jednak ze wzrostem wymagań sprzętowych gry. Podana dziś minimalna i zalecana specyfikacja sprzętowa produkcji wydaje się jednak zaskakująco wysoka jak na nieco oszlifowany tytuł sprzed ponad pięciu lat.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Wymagania minimalne:

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bitowy, Windows 8.1 64-bitowy, Windows 10 64-bitowy
 2. Procesor: i5-750 lub AMD Phenom II X4-945
 3. Pamięć RAM: 8GB
 4. Karta Graficzna: NVIDIA GTX 470 1GB lub AMD HD 7870 2GB
 5. Dysk twardy: 12 GB wolnego miejsca

Wymagania zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bitowy, Windows 8.1 64-bitowy, Windows 10 64-bitowy
 2. Procesor: i5-2400 lub AMD FX-8320.
 3. Pamięć RAM: 8GB
 4. Karta Graficzna: GTX 780 3GB lub AMD R9 290 4GB
 5. Dysk twardy: 12 GB wolnego miejsca
Nowa edycja gry oferuje szereg poprawek graficznych - Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition - wiadomość - 2016-10-10
Nowa edycja gry oferuje szereg poprawek graficznych

Warto pamiętać, że zaproponowane przez deweloperów poprawki najprawdopodobniej nie będą w stanie dorównać wizualnie modyfikacjom w oprawie audiowizualnej, którą zapewniają najlepsze darmowe mody. Wszyscy posiadacze oryginalnej wersji gry (wraz z DLC) na PC będą mogli jednak zaktualizować ją do specjalnej edycji bez dodatkowych kosztów i sami przekonać się w ten sposób czy nowości są warte zachodu.

Dodatkowo twórcy zdradzili ile miejsca na dysku będzie potrzebować gra w edycji konsolowej.

 1. Xbox One – 25GB wolnego miejsca na dysku
 2. PlayStation 4 – 33GB wolnego miejsca na dysku

Przypomnijmy, że edycje konsolowe The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition wspierać mają obsługę modów. Dodatkowo posiadacze PlayStation 4 Pro będą mogli uruchomić tytuł w natywnej rozdzielczości 4K.

 1. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks