Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2016, 21:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prey - żeńska wersja Morgan Yu na nowym zwiastunie

W zaplanowanym na przyszły rok Prey wcielimy się albo w kobietę, albo w mężczyznę. Na najnowszym zwiastunie możecie posłuchać i zobaczyć w akcji żeńską wersję Morgan Yu.

Firma Bethesda opublikowała nowy zwiastun gry Prey, choć słowo „nowy” jest nieco na wyrost. Jest to bowiem w zasadzie ten sam materiał, który zaprezentowano w sierpniu, z pewnym małym wyjątkiem. W produkcji wybierzemy bowiem czy chcemy grać mężczyzną, czy kobietą. W obu przypadkach postać nazywać ma się Morgan Yu, a na dzisiejszym nagraniu możecie usłyszeć głos bohaterki, bo właściwe tylko to różni pierwotną wersję zwiastuna od dzisiejszej. Wybór płci będzie mieć kosmetyczne znaczenie, gdyż nie wpłynie on w żaden sposób na przebieg rozgrywki ani fabuły.

Przypominamy, że nowy Prey nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z oryginalną produkcją z 2006 roku. Tym razem akcja rozgrywać ma się na kosmicznej stacji Talos 1, gdzie będziemy uczestniczyć w pewnym projekcie naukowym. Sytuacja wymknie się jednak spod kontroli, gdyż placówkę przejmie tajemnicza obca rasa. To właśnie przeciwnicy mają być główną atrakcją gry. Nie będą to bowiem klasyczni kosmici biegający z broniami laserowymi itd. Zamiast tego zmierzymy się z dziwnymi istotami potrafiącymi przybierać rozmaite kształty. Oznacza to, że wrogiem może się np. okazać kubek leżący na stole czy kosz na śmieci, który w mgnieniu oka przybierze swą prawdziwą postać.

Morgan Yu na szczęście nie będzie bezbronny/a, gdyż podczas rozgrywki wejdzie w posiadanie kilku narzędzi i broni, a dodatkowo dysponować ma specjalnym neuromodem. Pozwoli on na kopiowanie niektórych mocy obcych.

Prey ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Prey - żeńska wersja Morgan Yu na nowym zwiastunie - ilustracja #2