Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 października 2016, 11:07

autor: Adrian Werner

Shadow Bug Rush - kontynuacja udanej platformówki trafiła na iOS-a i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Shadow Bug Rush, czyli kontynuacja wyśmienitej platformówki zespołu Muro Studios.

Kilka lat temu ukazała się udana mobilna platformówka zatytułowana Shadow Bug, którą w pewnym uproszczeniu można było opisać jako skrzyżowanie Badland i Super Meat Boy. Teraz studio Muro wypuściło wreszcie kontynuację zatytułowaną Shadow Bug Rush.

Autorzy nie zawracali sobie głowy próbą opracowania jakiejkolwiek warstwy fabularnej. Kierujemy po prostu robakiem ninja, który przedziera się przez pełne niebezpieczeństw i wrogów mapy, po drodze starając się wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Gra wygląda jak klasyczne dwuwymiarowe platformówki, więc podczas zabawy eksplorujemy świat, walczymy z przeciwnikami i unikamy pułapek. Wszystko to realizowane jest jednak za pomocą nietypowego, ale świetnie opracowanego systemu sterowania. Podczas zabawy urządzenie trzymamy w orientacji poziomej, a położenie palca na prawej lub lewej stronie ekranu powoduje, że postać podąża we wskazanym kierunku.

W rzeczywistości jednak niewiele czasu spędzamy na poruszaniu się. Atakowanie wrogów odbywa się poprzez dotkniecie ich sylwetki, co powoduje, że postać doskakuje do nieprzyjaciela. Mapy zbudowano tak, że zręczny gracz jest w stanie większość ich powierzchni pokonać skacząc od przeciwnika do przeciwnika, bez dotykania ziemi między kolejnymi ofensywami. Tworzy to bardzo szybki system rozgrywki, którego skuteczne wykorzystywanie daje dużą satysfakcję.

Mapy generowane są losowo i nigdy się nie kończą, więc zabawa obraca się wokół prób uzyskania jak najwyższych wyników punktowych. Na nie składa się nie tylko pokonany dystans: końcową ocenę zwiększają także kombosy oraz zebrane skarby. Dodatkową atrakcją jest możliwość odblokowania wielu alternatywnych postaci, z których każda posiada odmienne umiejętności.

Shadow Bug Rush ukazało się w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Shadow Bug Rush w App Store

Shadow Bug Rush w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shadow Bug Rush

Shadow Bug Rush