Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2012, 14:00

autor: Aver

Wyjedź na drogi Kolorado w demie gry Forza Horizon na Xboksa 360

W usłudze Xbox Live zostało udostępnione demo gry Forza Horizon. Jak na razie jest ono dostępne wyłącznie dla subskrybentów pakietu Gold. W przyszłym tygodniu na drogi Kolorado będą mogli wyjechać pozostali posiadacze konsoli. Ekskluzywna produkcja na urządzenie koncernu Microsoft pojawi się w sprzedaży 26 października w pełnej polskiej wersji językowej.

Już teraz użytkownicy usługi Xbox Live, którzy wykupili pakiet Gold, mogą pobrać wersję demonstracyjną gry Forza Horizon, zapowiedzianą w zwiastunie z początku miesiąca.

Wyjedź na drogi Kolorado w demie gry Forza Horizon na Xboksa 360 - ilustracja #1
Wycieczkę po Kolorado czas zacząć!

Ważąca 1,57 GB aplikacja pozwala na odwiedzenie części stanu Kolorado, wypróbowanie niektórych samochodów, a także wzięcie udziału w wybranych wydarzeniach wchodzących w skład Festiwalu Horizon oraz zmierzenie się z innymi kierowcami w wyścigu na okazałej tamie Finleya i w ramach zmagań ulicznych w trybie rywalizacji.

W przyszłym tygodniu demo zostanie udostępnione wszystkim posiadaczom konsoli Xbox 360. Każdy, kto wyjedzie na drogi Kolorado w wersji demonstracyjnej produkcji, będzie mógł w pełnym wydaniu gry studia Playground Games jeździć samochodem 2013 SRT Viper GTS.

Forza Horizon to gra wyścigowa nawiązująca tytułem do gier z serii Forza Motorsport. Podchodzi jednak do tematu zmagań na drogach bardziej swobodnie, umożliwiając graczom dowolne przemierzanie olbrzymich połaci stanu Kolorado. Rywalizacja z innymi kierowcami została oparta m.in. o wydarzenia wchodzące w skład Festiwalu Horizon i pojedynki z pędzącymi po amerykańskich szosach miłośnikami prędkości. Według zapewnień twórców, „sandboksowe” podejście do tematu pozwoliło na stworzenie bardziej realistycznego i żyjącego własnym życiem świata.

Premiera produkcji studia Playground Games, która powstaje wyłącznie na konsolę Xbox 360, jest zaplanowana w Polsce na 26 października. Tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej, a w sprzedaży dostępna będzie również limitowane wydanie angielskie. Od niedawna wiadomo, że Forza Horizon otrzyma sześć dodatków DLC. Warto dodać, że każdy, kto złoży zamówienie przedpremierowe (m.in. w Sklepie GRY-OnLine), może liczyć na pięć ekskluzywnych pojazdów dostępnych w dniu premiery.