Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 09:31

autor: "Vergil"

Wyciekł Crysis Remastered; gra zmierza na PC i konsole [Aktualizacja #3]

Studio Crytek pospieszyło się z publikacją informacji o grze Crysis Remastered przed jej oficjalną zapowiedzią. Ujawnienie zremasterowanej wersji FPS-a z 2007 roku jest zapewne kwestią czasu.

Aktualizacja #3:

Studio Crytek udostępniło informację prasową, z której dowiadujemy się więcej na temat tego, czego możemy oczekiwać od zremasterowanego Crysisa. Produkcja będzie dziełem autorów pierwowzoru oraz zespołu Saber Interactive (który wcześniej opracował m.in. port gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch) i zadebiutuje latem. Znajdziemy w niej wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza. Co zaś tyczy się zmian w oprawie graficznej – oprócz odświeżonych tekstur twórcy zaimplementują m.in. nowy system oświetlenia, lepsze efekty cząsteczkowe, efekt motion blur, wolumetryczną mgłę czy wreszcie software'owy ray tracing.

Aktualizacja #2:

Studio Crytek oficjalnie zapowiedziało grę Crysis Remastered. Zgodnie z wcześniejszym przeciekiem, tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Obecnie nie wiemy, kiedy trafi do sprzedaży.

Aktualizacja:

Firma Intel oficjalnie potwierdziła istnienie gry za pośrednictwem Twittera, publikując jej krótki teaser. Wprawdzie wiadomość została zdjęta po chwili, ale zachowały się jej kopie, na przykład ta poniżej:

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:
  1. według informacji ujawnionych przez studio Crytek, Crysis Remastered zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch;
  2. produkcja doczeka się odświeżonych tekstur, nowych opcji graficznych i wsparcia dla ray tracingu;
  3. powrót tego tytułu deweloperzy nieśmiało sugerują od dłuższego czasu.

Wygląda na to, że studio Crytek w istocie przygotowuje się do zapowiedzi gry Crysis Remastered. Na oficjalnej stronie internetowej serii na krótko pojawiła się zaktualizowana wersja informacji nt. polityki dotyczącej cookies. Zanim została zdjęta, można było w niej wyczytać, że wspomniany tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Na tle pierwowzoru produkcja ma się wyróżniać za sprawą odświeżonych tekstur i nowych opcji graficznych, a także wsparcia dla ray tracingu. Opublikowano również obrazek, który możecie zobaczyć poniżej.

Wyciekł Crysis Remastered; gra zmierza na PC i konsole [Aktualizacja #3] - ilustracja #1
Crysis Remastered będzie pierwszą częścią serii, która trafi na platformę z logo firmy Nintendo.

Choć w chwili pisania tej wiadomości studio Crytek nie zajęło jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, trudno sobie wyobrazić, by powyższe informacje miały być jedynie skutkiem jakiegoś błędu. Inna sprawa, że powrót Crysisa twórcy nieśmiało zaczęli „teasować” jeszcze we wrześniu zeszłego roku. Na kolejny odzew ze strony autorów fani musieli poczekać do 25 marca, a następny miał miejsce przed dwoma dniami.

W związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne konkrety. Kto wie, może niedługo zobaczymy nawet jakiś zwiastun?

  1. Oficjalna strona internetowa cyklu Crysis
  2. Oficjalna strona internetowa studia Crytek
  3. Crysis - historia serii, która stawiła wyzwanie naszym pecetom
TWOIM ZDANIEM

Czy potrzebujemy remastera pierwszego Crysisa?

Nie
56,1%
Tak
43,9%
Zobacz inne ankiety