Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2020, 19:09

autor: Vergil

Wszystkie imprezy Microsoftu do lipca 2021 wyłącznie w formie cyfrowej

W związku z sytuacją panującą na świecie firma Microsoft została zmuszona do wprowadzenia zmian w swoim kalendarzu i obranej przez siebie strategii. Do lipca 2021 roku wszystkie imprezy giganta z Redmond będą się odbywać tylko w przestrzeni internetowej.

W SKRÓCIE:
  1. Microsoft wprowadził zmiany w swoim kalendarzu imprez i obranej przez siebie strategii;
  2. do lipca 2021 roku wszystkie imprezy organizowane przez giganta z Redmond będą odbywać się tylko w formie cyfrowej;
  3. oznacza to, że firma nie pojawi się na tegorocznych targach gamescom (o ile one również nie przeniosą się do Internetu) oraz na E3 2021;
  4. jej włodarze będą jednak na bieżąco monitorować sytuację i zamierzają powrócić do lubianych przez graczy (i nie tylko) standardów, „gdy sytuacja na to pozwoli”.

Firma Microsoft wystosowała komunikat do uczestników przyszłorocznego MVP & RD Summit, czyli swojego wydarzenia poświęconego technologii. Jak można wyczytać w owej wiadomości, w związku z pandemią Covid-19 gigant został zmuszony do wprowadzenia zmian w obranej przez siebie strategii. W ich wyniku aż do lipca 2021 roku wszystkie imprezy organizowane przez tego producenta sprzętu i oprogramowania będą odbywać się wyłącznie w formie cyfrowej. Niemniej Microsoft zamierza „oceniać sytuację” na bieżąco, by wrócić do lubianej przez nas formy reklamowania swoich produktów, „gdy sytuacja na to pozwoli”.

W związku z tym, że mowa o informacji „z drugiej ręki”, serwis Eurogamer postanowił zasięgnąć informacji u źródła. Przedstawiciel Microsoftu przyznał, że pandemia Covid-19 zmusiła firmę do dostosowania „kalendarza wydarzeń i strategii”, a pozostała część 2020 roku upłynie jej pod znakiem „eksperymentowania z nowymi platformami” w celu zapewnienia „najwyższej jakości cyfrowej rozrywki”.

Można więc wysnuć wniosek, że zarówno ewentualna konferencja na targach gamescom (które wciąż mają szansę odbyć się w standardowy sposób), jak i impreza (najpewniej huczna) towarzysząca premierze Xboksa Series X, miałyby miejsce tylko w przestrzeni internetowej. Co ciekawe, oznaczałoby to również, że gigant z Redmond nie pojawi się na przyszłorocznych targach E3, które zostały zaplanowane na połowę czerwca (choć obecnie nie wiadomo jeszcze, jaką formę przybiorą po zapowiadanej przebudowie).

Wszystkie imprezy Microsoftu do lipca 2021 wyłącznie w formie cyfrowej - ilustracja #1
Na razie musimy pożegnać się z hucznymi imprezami organizowanymi przez giganta z Redmond.
  1. Microsoft – oficjalna strona internetowa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach