Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 17:13

autor: "Vergil"

gamescom 2020 nie zostanie odwołany – może odbyć się w formie cyfrowej

Po tym, jak E3 2020 zostało odwołane, oczy wielu graczy zwróciły się w kierunku tegorocznego gamescomu. Jak się okazuje, niemieckie targi nie muszą podzielić losu amerykańskiego „święta graczy”, gdyż w ostateczności odbędą się w formie cyfrowej.

W SKRÓCIE:
  1. targi gamescom 2020 z pewnością nie zostaną odwołane, gdyż w ostateczności odbędą się w formie cyfrowej;
  2. kluczowe decyzje w tej sprawie zapadną po zaplanowanej na połowę maja „ocenie sytuacji”;
  3. jeśli wówczas okaże się, że targi w klasycznej formie mogą dojść do skutku, konieczne będzie wprowadzenie zmian w trosce o zdrowie wszystkich uczestników.

W obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2 los tegorocznych targów gamescom (które mają się odbyć w dniach 22-24 sierpnia) stanął pod znakiem zapytania. Jak jednak poinformowało niemieckie stowarzyszenie przemysłu gier wideo – Game – oraz Koelnmesse (centrum targowe i wystawowe, w którym każdego roku ma miejsce to europejskie „święto graczy”), wydarzenie nie zostanie całkowicie odwołane. W ostateczności targi gamescom 2020 odbędą się bowiem w formie cyfrowej (via GamesIndustry.biz).

gamescom 2020 nie zostanie odwołany – może odbyć się w formie cyfrowej - ilustracja #1
Nawet jeśli gamescom 2020 w klasycznej formie dojdzie do skutku, na takie tłumy raczej nie mamy co liczyć.

Przyznał to Felix Falk, który pełni w Game rolę dyrektora zarządzającego. Ponadto zauważył, że choć obecnie ludzie odpowiedzialni za gamescom pracują „z pełną prędkością” nad rozwojem możliwości związanych z organizacją targów w formie cyfrowej, wydarzenie już teraz doskonale radzi sobie w Internecie, mogąc się pochwalić „milionami fanów z całego świata”. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim transmitowane na żywo ceremonie otwarcia.

Obecnie nie podjęto jednak żadnych konkretnych decyzji. Na takowe przyjdzie nam poczekać do połowy maja, kiedy to zostanie przeprowadzona ostateczna ocena sytuacji. Jeśli wówczas okaże się, że targi gamescom 2020 mogą się odbyć w klasycznej formie, konieczne będzie wprowadzenie zmian w trosce o zdrowie uczestników. W przeciwnym wypadku wszyscy goście i wystawcy otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

gamescom 2020 nie zostanie odwołany – może odbyć się w formie cyfrowej - ilustracja #2
Zeszłoroczny gamescom przyniósł m.in. sporo konkretów na temat enigmatycznego dotąd Need for Speed: Heat.

Przez długi czas targi gamescom stały w cieniu amerykańskiego E3. Z uwagi na fakt, że tegoroczne Electronic Entertainment Expo zostało odwołane, nawet w swej cyfrowej wersji wciąż byłyby one bodaj największym (i najlepszym) „świętem graczy”, na jakie w obecnej sytuacji możemy liczyć.

  1. gamescom – oficjalna strona internetowa