Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 10:36

autor: Aquma

Wrzesień dla Pajęczaka. Spider-Man najpopularniejszym tytułem w USA

Marvel's Spider-Man bije rekordy popularności. Zgodnie z opublikowanym właśnie wrześniowym raportem grupy NPD, produkcja Insomniac Games zajęła pierwszą lokatę na liście najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych.

Wiecznie biedny Peter Parker. Gdyby tylko wiedział, ile na nim zarabiają… - Wrzesień dla Pajęczaka. Spider-Man najpopularniejszym tytułem w USA - wiadomość - 2018-10-25
Wiecznie biedny Peter Parker. Gdyby tylko wiedział, ile na nim zarabiają…

SPIDER-MAN W SKRÓCIE:

 1. Deweloper: Insomniac Games
 2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
 3. Gatunek: przygodowa gra akcji
 4. Platformy: PS4
 5. Data premiery: 7 września 2018 r.

Grupa NPD opublikowała kolejny raport podsumowujący sprzedaż gier w Stanach Zjednoczonych. Tym razem na czele zestawienia znalazł się wydany wyłącznie na PlayStation 4 Spider-Man od studia Insomniac Games. Pajęczak pokonał m.in. NBA 2K19 (druga lokata), Assassin’s Creed Odyssey (ostatni stopień podium), FIF-ę 19 i Shadow of the Tomb Raider (miejsca 4. I 5.).

To jednak nie wszystko – omawianej produkcji udało się też wypracować trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w skali całego roku. Na tej liście Petera Parkera wyprzedzają wyłącznie God of War i Far Cry 5. Oczywiście, okres najgorętszych premier dopiero się zaczyna i za rogiem czai się kilka tytułów, które zapewne osiągną lepsze rezultaty. Mimo to Sony może mówić o olbrzymim sukcesie.

WRZESIEŃ 2018 W USA:

 1. 1. Marvel’s Spider-Man
 2. 2. NBA 2K19
 3. 3. Assassin’s Creed Odyssey
 4. 4. FIFA 19
 5. 5. Shadow of the Tomb Raider
 6. 6. Madden NFL 19
 7. 7. Forza Horizon 4
 8. 8. Destiny 2
 9. 9. Super Mario Party
 10. 10. NHL 19

Spider-Man zaliczył też najlepszy premierowy miesiąc w historii exclusive’ów na konsole PlayStation oraz siódmy najlepszy pośród wszystkich gier wydanych kiedykolwiek na platformy Sony. Produkcja sprzedała się w tym czasie o 37% lepiej niż wszystkie inne tytuły z Pajęczakiem w roli głównej, wydane od 1995 roku (mowa tu nie o sprzedaży całkowitej, a liczbie kopii, które trafiły w ręce graczy w ciągu pierwszych 30 dni)… razem wzięte.

NPD: dobry miesiąc dla całej branży

Wrzesień dla Pajęczaka. Spider-Man najpopularniejszym tytułem w USA - ilustracja #2

Powody do radości ma nie tylko Sony, a cała branża, bowiem wrzesień 2018 r. był w USA miesiącem bardzo udanym w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Sprzedaż wzrosła o 7%, a ilość pieniędzy wydawanych na elektroniczną rozrywkę o 16%. O 3% słabsza była natomiast sprzedaż sprzętu – choć w skali całego roku i tutaj można mówić o sporych (jak na razie 18%) wzrostach. Wiodącą platformą w Ameryce pozostaje PlayStation 4.

Przypominamy, że Spider-Man to przygodowa gra akcji, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 4 7 września 2018 r. Tytuł został ciepło przyjęty przez branżowe media. W swojej recenzji na naszych łamach Krystian Smoszna przyznał mu ósemkę, odnotowując, że „ostatnio lepiej bawił się wyłącznie przy God of War”. Produkcja jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

 1. Sony – strona oficjalna
 2. NPD Group – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2018-10-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Spider-Man

Spider-Man