Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2012, 10:36

autor: Kono

Wreck-It Ralph - Activision zapowiada grę na podstawie nadchodzącego filmu

Firma Activision poinformowała, że wyda grę Wreck-It Ralph, która będzie bazować na filmie o tym samym tytule. Produkcja ma być klasyczną dwuwymiarową platformówką.

Wreck-It Ralph - Activision zapowiada grę na podstawie nadchodzącego filmu - ilustracja #1
Scena z filmu Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph jest filmem, który budzi spore emocje wśród fanów gier wideo. Rzadko bowiem można zobaczyć na srebrnym ekranie tak ikoniczne postacie jak Zangief, Bowser czy M.Bison jednocześnie. Okazało się, że firma Activision planuje wydać grę, która przedstawi wydarzenia dziejące się po filmie. Tytuł ukaże się jedynie na konsolach Nintendo (Wii, DS i 3DS).

Gra Wreck-It Ralph będzie klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której przejmiemy kontrolę nad tytułowym Ralphem oraz Felixem – jego nemezis z gry Fix-It Felix. Dwójka bohaterów będzie musiała stawić czoła inwazji Cy-Bugów. Gracze użyją destrukcyjnych umiejętności Ralpha do pokonywania najeźdźców, a następnie przełączą się na Felixa, by naprawić wyrządzone szkody. W czasie przygody zwiedzimy takie miejsca jak Sugar Rush, Hero's Duty oraz Fix-It Felix, Jr.

Produkcja pojawi się jesienią bieżącego roku na Wii, DS oraz 3DS. Wersja na stacjonarną konsolę Nintendo zaoferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy. Wydawca, firma Activision, nie podał nazwy studia deweloperskiego, które pracuje nad Wreck-It Ralph, ani nie udostępnił żadnych materiałów multimedialnych z samej gry.

Wreck-It Ralph to film opowiadający o losach Ralpha – bohatera gry wideo, który pewnego dnia postanawia się zmienić. Mając dość „bycia złym”, Ralph kończy ze swoją dotychczasową pracą i wyrusza na zwiedzanie innych światów znanych z takich produkcji jak Pac-Man, Street Fighter, Mario, Sonic czy Qbert. Film zadebiutuje w USA 2 listopada, a w Polsce kilkanaście dni później.