Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 21:37

WRC 10 zapowiedziane - premiera we wrześniu; zobacz trailer

Zapowiedziano dziś WRC 10 – kolejną część popularnej serii gier rajdowych. Jej wydawca, firma Nacon, zdradził też datę premiery – tytuł ukaże się 2 września 2021.

Firma Nacon i studio KT Racing ujawniły dziś WRC 10, kolejną odsłonę serii oficjalnych gier Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Produkcja pojawi się 2 września na PC (Steam) i konsolach (PS4, PS5, XONE i XSX|S), a w późniejszym terminie trafi także na Switcha. Tytuł ma zaoferować wiele nowych funkcji i szereg ulepszeń – część z nich możecie zobaczyć na poniższym trailerze.

Twórcy określają dziesiątą pełnoprawną odsłonę serii WRC jako jubileuszową – bynajmniej nie z powodu „dychy” w tytule. Ma ona upamiętnić przyszłoroczny, 50. sezon mistrzostw FIA. Co za tym idzie, w grze pojawi się tryb historyczny pozwalający na odtworzenie 19 najważniejszych wydarzeń wyścigowych z ostatniego półwiecza.

W grze ma być dostępnych 6 klasycznych rajdów – w tym legendarny Rajd Akropolu (Grecja) i Rajd San Remo (Włochy) – oraz przeszło 20 kultowych i ikonicznych samochodów takich marek jak: Alpine, Audi, Lancia, Subaru, Ford, Mitsubishi czy Toyota. Co więcej, po raz pierwszy w serii będziemy mogli realnie wpłynąć na wygląd naszych aut, zmieniając ich malowanie. Ponadto otrzymamy dostęp do wszystkich 52 oficjalnych zespołów, które startują w sezonie 2021/2022 w klasach WRC, WRC2, WRC3 i Junior WRC. A jeśli to nam nie wystarczy, będziemy mogli stworzyć własną drużynę i poprowadzić ją do zwycięstwa w trybie kariery, w którym nie zabraknie nowych dla serii Rajdów Chorwacji, Hiszpanii czy Estonii, a także popularnego belgijskiego Ypres.

WRC 10 zapowiedziane: premiera we wrześniu - zobacz trailer - ilustracja #1
Ktoś czeka? Źródło: wrc.com.

WRC 10 zaproponuje również podrasowany względem tego z poprzedniej części model fizyki, który już w WRC 9 zapewniał bardzo realistyczne wrażenia z prowadzenia auta. Twórcy zapowiadają, że takie elementy jak kontrola sił aerodynamicznych, turbodoładowanie czy hamowanie będą miały ogromne znaczenie w wyścigach na wszystkich dostępnych nawierzchniach. Immersję ma dodatkowo pogłębić wykonana według nowego projektu oprawa dźwiękowa, dzięki której usłyszymy wyścigi tak, jakbyśmy naprawdę brali w nich udział.

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów wydawcy i dewelopera, premiera WRC 10 odbędzie się 2 września 2021. Bądźcie jednak czujni już teraz, bo firma Nacon obiecała szereg niespodzianek – związanych nie tylko z WRC 10, ale również z innymi grami wyścigowymi wydawcy, w tym z oczekiwanym przez wielu Test Drive Unlimited: Solar Crown – które mają zostać ujawnione w najbliższych dniach.