Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 12:44

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

WoW Classic - klonowanie postaci będzie dużo tańsze

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment postanowili znacznie obniżyć cenę usługi klonowania postaci w WoW Classic. Zapłacimy za to ponad dwukrotnie mniej pieniędzy.

W SKRÓCIE:

  1. cena klonowania postaci w WoW Classic została obniżona z 35 euro (ok. 160 zł) do 15 euro (niecałe 70 zł);
  2. usługa pozwala zrobić kopię postaci, którą będziemy mogli grać w dodatku Burning Crusade Classic, równocześnie zachowując bohatera w wersji Classic Era;
  3. zdaniem niektórych graczy wstępna cena była celowo zawyżona.

Firma Blizzard Entertainment poinformowała o obniżeniu cen tzw. klonowania postaci w grze World of Warcraft (a w zasadzie w WoW Classic). Mowa o usłudze, dzięki której będziemy mogli skopiować swojego bohatera, by grać nim w dodatku Burning Crusade Classic, zachowując równocześnie awatara na dawnym poziomie na serwerze Classic Era (w wersji gry 1.13). Za ten przywilej będziemy musieli zapłacić 15 euro (około 68 złotych), a nie – jak wcześniej podawano – 35 euro (blisko 160 złotych).

Ta usługa - udostępnienie graczowi drugiej kopii postaci w innej grze – jest dla nas nowością. Nasza pierwotna koncepcja wartości tej usługi była w dużej mierze oparta na tym, jak wyceniamy inne opcjonalne przedmioty i usługi. Chcemy, aby gracze, którzy wybierają serwery Classic Era czuli, że ich wybór wiąże się z możliwością budowania relacji i gildii z innymi graczami, na których mogą liczyć.

Jednakże w ciągu ostatniego tygodnia otrzymaliśmy bardzo dużo informacji zwrotnych od społeczności i zdecydowaliśmy się obniżyć cenę. Niższa cena prawdopodobnie nadal umożliwi nam osiągnięcie naszych celów związanych z nową usługą, a jednocześnie pozwoli wielu graczom odkryć możliwość grania postaciami zarówno na serwerach Classic Era, jak i Burning Crusade Classic.

Po przemyśleniu zdecydowaliśmy się obniżyć cenę klonowania postaci w WoW Classic do 15 euro (12 funtów). Niższa cena będzie widoczna w grze, gdy usługa zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu – czytamy we wpisie na forum.

Warto odnotować, że korzystanie z usługi nie jest wymagane, by cieszyć się dodatkiem Burning Crusade Classicgracz będzie mógł wybrać, czy chce, by jego postać pozostała w świecie znanym z patcha 1.13, czy też rozwijała się dalej dzięki zawartości z rozszerzenia. Wybór będzie podejmowany z osobna w przypadku każdego posiadanego bohatera. Nic nie będzie więc stało na przeszkodzie, by eksplorować BCC jednym awatarem, a drugiego pozostawić w świecie sprzed kolejnej inwazji Płonącego Legionu.

Obniżenie cen klonowania postaci – reakcja społeczności

Społeczność zareagowała żywo na obniżkę ceny. Część graczy wyraża wdzięczność, ale nie brakuje też niezadowolonych. Niektórzy uważają wręcz, że studio Blizzard Entertainment zastosowało tutaj fortel – technikę sprzedażową zwaną „drzwiami w twarz”. Polega ona na złożeniu wstępnej propozycji z zawyżoną ceną, która prawie na pewno spotka się z odmową, dzięki czemu kolejna, rozsądniejsza, zostanie przyjęta życzliwiej.

Wydaje mi się, że to był mniej skok na kasę, a bardziej zabieg mający na celu zniechęcenie (do skorzystania z usługi - przyp. red.).

Wątpię, żeby chcieli utrzymywać w działaniu więcej klasycznych serwerów, niż jest to absolutnie konieczne – zauważa coolerbrown.

Fakt, że byli w stanie obniżyć ją (cenę - przyp. red.) tak bardzo pokazuje, jak bardzo mają nas za bandę frajerów.

Nadal nie uważam, że to powinna być płatna usługa. W pracy robię takie rzeczy za darmo, jeśli ktoś zgłasza się z prośbą o pomoc techniczną - pisze BitZlip.

  1. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  2. World of Warcraft - recenzja gry
  3. World of Warcraft Classic – strona oficjalna