Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 13:07

autor: Aquma

WoW Classic - boss dla 40-osobowego rajdu pokonany przez dwóch graczy

Dwóm graczom WoW Classic udało się pokonać Onyxię – bossa, który ma stanowić wyzwanie dla 40-osobowego rajdu – bez żadnej dodatkowej pomocy.

W SKRÓCIE:

  1. gracze WoW Classic o ksywach Gendisarray i Shiftus pokonali Onyxię – bossa dla 40-osobowego rajdu – w dwuosobowej drużynie;
  2. starcie trwało 57 minut i wziął w nim udział wojownik oraz kapłan.

Dwóm graczom World of Warcraft Classic – wojownikowi Gendisarrayowi oraz kapłanowi Shiftusowi – udało się pokonać bossa, który normalnie jest przeciwnikiem przewidzianym dla czterdziestoosobowej grupy (via WoWHead). Co więcej, mowa tu o wrogu o niebagatelnej sile – smoczycy o imieniu Onyxia, która może się pochwalić aż 1,8 mln punktów życia i w przeszłości była uznawana za jedno z najtrudniejszych wyzwań w WoW.

Starcie trwało 57 minut, a kluczową rolę odegrało w nim pozycjonowanie oraz zarządzanie zasobami (w tym prawdziwą górą mikstur many, które kapłan spożył w czasie walki). Co ciekawe, pod pewnymi względami Onyxia okazała się wrogiem łatwiejszym do pokonania niż wówczas, gdy walczył z nią 40-osobowy rajd (gdy na polu walki były tylko dwie osoby, łatwiej było na przykład unikać potężnych ataków smoczego ogona).

WoW Classic - boss dla 40-osobowego rajdu pokonany przez dwóch graczy - ilustracja #1
Onyxia patrzy z wyrzutem na zwycięzców starcia.

Trzeba przyznać, że jest to niemałe osiągnięcie, które pokazuje, jak wiele gracze World of Warcraft nauczyli się od premiery gry w 2004 roku. Bossowie, którzy kiedyś wydawali się wyzwaniem nie do przeskoczenia, dziś nie stanowią wielkiego problemu dla doświadczonej gildii, a nawet – jak widać na przykładzie Gendisarraya i Shiftusa – dwuosobowej grupy. Całą walkę z Onyxią możecie zobaczyć na Twitchu.

  1. World of Warcraft - recenzja gry
  2. Addony do World of Warcraft Classic – najważniejsze modyfikacje
  3. World of Warcraft Classic – strona oficjalna