Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 lipca 2013, 11:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Worms 3 ukaże się w tym roku na iOS

Jeszcze w tym roku ukaże się gra Worms 3, przeznaczona dla urządzeń firmy Apple (iPhone, iPad, iPod Touch) - poinformowała firma Team 17, twórcy produkcji.

Firma Team17, twórcy serii Worms, poinformowała, że w trzecim kwartale bieżącego roku, na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny iOS, ukaże się gra Worms 3. Produkcja umożliwi zabawę zarówno w trybie single, jak i multiplayer.

”Trójka” zaoferuje zmagania w 27 misjach przeznaczonych dla pojedynczego gracza, które rozgrywać się będą na mapach umieszczonych w takich środowiskach jak plaża, farma czy kanały. To zaledwie wierzchołek góry lodowej, ponieważ twórcy obiecali także tryb gry BodyCount  i starcia w multiplayerze .

Pierwszy z wyżej wymienionych ma polegać na eliminowaniu kolejnych przeciwników, przy czym poziom trudności będzie systematycznie wzrastać. Rozgrywki dla wielu graczy umożliwią z kolei toczenie bitw przez Internet w meczach rankingowych i przyjacielskich spotkaniach. Dodatkowo, możliwa będzie zabawa na jednym urządzeniu (zmiana gracza co każdą turę).

W Worms 3 powrócą znane bronie (Old Lady, Homing Pigeon, Boggy B) i zadebiutują zupełnie nowe, jak Canned Heat, Nora's Virus czy Black Hole Grenade. Będzie podział na klasy (Heavy, Scientist, Scout, Soldier), a także system kart strategicznych. Można je wykorzystywać na początku i końcu każdej kolejki, co zapewni odpowiednie korzyści. Gracze będą mogli tworzyć talie i nabywać dalsze pakiety za nagrody przyznawane w czasie rozgrywki. Poza tym pojawi się nowe menu, szybki dostęp do centrum dowodzenia, rankingi, osiągnięcia, itd. Niestety ceny produkcji nie ujawniono.

Oficjalna strona internetowa firmy Team 17