Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2013, 12:25

autor: qjin

World of Warplanes – otwarta beta ruszy 4 lipca

World of Warplanes, nowa produkcja MMO studia Wargaming.net, weszła w fazę otwartej bety. Na razie jest ona dostępna dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Rosji. Start w Europie przewidziano na 4 lipca.

Każdy zainteresowany będzie mógł udać się w przestworza od 4 lipca tego roku - World of Warplanes – otwarta beta ruszy 4 lipca - wiadomość - 2013-07-02
Każdy zainteresowany będzie mógł udać się w przestworza od 4 lipca tego roku

Studio Wargaming.net poinformowało, że World of Warplanes, „lotnicze” MMO, wejdzie w fazę otwartej bety dla Europejczyków 4 lipca tego roku, dwa dni później niż początkowo zakładano. Gra została już udostępniona graczom amerykańskim i rosyjskim. Przygotowanie startu dla Europy wymagało dodatkowych prac. Aby zagrać w World of Warplanes, nie potrzeba żadnego zaproszenia, wystarczy udać się na oficjalną stronę internetową gry i założyć konto.

Publiczna wersja gry będzie zawierała niedostępne wcześniej opcje, takie jak: porady taktyczne na żywo, nowe zdolności dla członków załogi, dodatkowe rodzaje amunicji czy dwie mapy. Twórcy przygotowali również samouczek, pozwalający lepiej zapoznać się nowicjuszom z zawiłościami produkcji.

World of Warplanes to produkcja oparta na modelu "graj za darmo" - World of Warplanes – otwarta beta ruszy 4 lipca - wiadomość - 2013-07-02
World of Warplanes to produkcja oparta na modelu "graj za darmo"
World of Warplanes w skrócie:
  • Jest to produkcja MMO oparta na modelu free-to-play
  • Twórcy podchodzą do rozgrywki nie na zasadzie „pay-to-win”, lecz „free-to-win”
  • W produkcji pilotujemy maszyny powstałe w latach 1930-1950 (także prototypowe)
  • Otwarta wersja beta gry będzie dostępna dla Polski od 4 lipca tego roku. Tytuł wyjdzie z tej fazy najwcześniej we wrześniu

W późniejszej fazie bety gracze będą mogli przetestować także nowe konto premium, które obejmie wszystkie produkcje MMO studia Wargaming.net. Co za tym idzie – jeśli kupimy je w jednej grze, to będzie ono aktywne także w pozostałych. Istotne jest również to, że osoby, które wezmą udział w testach World of Warplanes, otrzymają żetony wymienialne na dostęp do zunifikowanego konta premium. Z kolei dotychczasowe osiągnięcia z zamkniętych testów zostaną wyzerowane.

Otwarta wersja beta gry to możliwość przejęcia sterów samolotów z różnych lat, począwszy od 1930 roku aż do wojny koreańskiej w 1950 roku. Twórcy oddadzą do dyspozycji graczy maszyny produkcji amerykańskiej, sowieckiej, niemieckiej oraz japońskiej – co więcej, studio Wargaming.net ma w planach stopniowe rozbudowanie aktualnej listy.

W nowym MMO studia Wargaming.net bitwy stoczy do 30 graczy jednocześnie - World of Warplanes – otwarta beta ruszy 4 lipca - wiadomość - 2013-07-02
W nowym MMO studia Wargaming.net bitwy stoczy do 30 graczy jednocześnie

World of Warplanes to kolejna po World of Tanks produkcja studia Wargaming.net nastawiona na sieciową rozgrywkę. Stoczymy w niej podniebne starcia 15 na 15 graczy. Podobnie jak poprzedni tytuł firmy, gra jest oparta na modelu biznesowym free-to-play, dzięki któremu zagramy za darmo, ale z możliwością wykupywania np. specjalnych maszyn. Twórcy zarzekają, że nie będzie płatnych opcji, które zniweczą balans rozgrywki – więcej o wprowadzonym modelu płatności przeczytacie w tym newsie. Z kolei jeśli nie wiecie, czy warto zainteresować się betą gry, to zapraszamy do zapoznania się z naszym testem wczesnej wersji tytułu.

Obecna faza produkcji to już ostatnia prosta do czasu wydania pełnej wersji gry, której premierę zaplanowano na wrzesień 2013 roku. World of Warplanes jest dostępne tylko dla posiadaczy pecetów.