Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2010, 09:00

autor: Rock Alone

World of Warcraft w wersji 4.0.1 juz na serwerach

Wczoraj europejskie serwery World of Warcraft zostały zaktualizowane do wersji 4.0.1. Cały proces odbył się bez większych problemów i od godziny 16.00 wszyscy chętni mogą już podziwiać najnowsze modyfikacje. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnych forach gry, a nasza analiza tych najważniejszych jest już od poniedziałku dostępna na stronach GRYOnline.pl.

Wczoraj europejskie serwery World of Warcraft zostały zaktualizowane do wersji 4.0.1. Cały proces odbył się bez większych problemów i od godziny 16.00 wszyscy chętni mogą już podziwiać najnowsze modyfikacje. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnych forach gry, a nasza analiza tych najważniejszych, jest już od poniedziałku dostępna na stronach GRYOnline.pl.

W chwili obecnej mogę już powiedzieć, że nie zostały jeszcze udostępnione nowe tereny, chociaż plotki o takiej możliwości pojawiały się przed publikacją patcha. Nie rozpoczął się również jeszcze event związany z nadejściem Kataklizmu, chociaż miejscami, odczuwalne są już wyraźne trzęsienia ziemi, a więc atmosfera powoli się zagęszcza.

World of Warcraft w wersji 4.0.1 juz na serwerach - ilustracja #1

Jak potwierdził Blizzard, jedyne większe problemy, jakie pojawiły się do tej pory, są związane ze zniknięciem enchantów z niektórych przedmiotów. Jest to jednak sytuacja sporadyczna, której niestety nie da się naprawić. Jeżeli więc zostaliście pozbawieni takiego zaklęcia, to niestety ponownie musicie szukać rzemieślnika, by je założył jeszcze raz. Jeśli zaś chodzi o samą profesję enchanting, to scrolle które pozwalały umieszczać zaklęcia w domu aukcyjnym zostały zunifikowane i występują obecnie tylko w jednej formie, niezależnie od poziomu, czy rodzaju przedmiotu. Jest to drobna zmiana, ale pominięta na oficjalnej liście, a warto o niej wspomnieć, bo powinna znacznie ułatwić sprzedaż enchantów.

W artykule World of Warcraft - szczegóły patcha 4.0 wspominałem o obecnym braku balansu między klasami, wynikającym z tego, że równowaga między postaciami ma się pojawić dopiero na poziomie 85. Jeżeli więc wasze postacie należą do tych „lepszych” to polecam odwiedzić battlegroundy. Będziecie mieć mnóstwo zabawy.

Kolejnym etapem przygód w świecie Azeroth będzie rozpoczęcie trzyczęściowego prologu do Kataklizmu. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, jednak przygotujcie się na to, że najważniejsze miasta zostaną zaatakowane, a gracze będą mogli uczestniczyć w ich obronie. Oprócz tego przyjdzie nam również wesprzeć hordę, bądź przymierze w walce z czterema nowymi bossami, jacy pojawią się w BRD, Maraudonie, Zul’Farak oraz w AQ20. Dostęp do powyższych zagwarantuje narzędzie szukania grupy, więc uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach nie powinno stanowić większego problemu.

W poniedziałek polecałem zaopatrzenie się w pełny zestaw glifów. Ci, którzy tego nie zrobili muszą sięgnąć głęboko do kieszeni, bowiem zgodnie z przewidywaniami, ceny przekroczyły właśnie wszelkie normy. Jeśli więc ktoś chce uzupełnić braki już teraz, musi pogodzić się ze sporymi wydatkami.

Dzisiaj chciałbym zwrócić waszą uwagę na punkty Justice, jakie można uzyskać zabijając bossów w instancjach. Jako, że będą one walutą również na poziomie 85, to warto zastanowić się czy zamiast przeznaczać je na aktualny sprzęt, nie lepiej zaoszczędzić i wydać później na dużo lepszy ekwipunek. Przedmioty dostępne na poziomie 85 będą stanowić spore ulepszenie dla świeżo awansującej postaci, a ich koszt kształtuje się obecnie w granicach 1100 – 2200 punktów.

Prolog do Kataklizmu powinien rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni, chociaż w chwili obecnej trudno mówić o jakiejś potwierdzonej dacie. Równie dobrze zabawa może się zacząć dzisiaj, jak i za dwa tygodnie. Tak czy inaczej, wszystko powinno wystartować ze sporym wyprzedzeniem premiery dodatku, który został zapowiedziany na 7 grudnia tego roku.