Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2020, 16:55

World of Tanks nagrodzi graczy za lata służby

Studio Wargaming.net przygotowało prezent dla graczy World of Tanks. Od jutra po zalogowaniu do gry na PC otrzymacie pakiet upominków, tym większy, im dłużej posiadacie zarejestrowane konto WoT-a. Zwiastun akcji zdradza też, że możemy liczyć na o wiele więcej.

2020 to rzadki przykład roku, którego nawet najwięksi optymiści nie mogą uznać za dobry. Chyba że mówimy o World of Tanks, które od kwietnia obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji gracze otrzymali m.in. ogromną aktualizację z wieloma zmianami oraz polskimi pojazdami. Na tym zresztą nie koniec, bo studio Wargaming.net postanowiło podziękować społeczności skupionej wokół gry za lata służby. Od jutra po zalogowaniu się do pecetowej wersji World of Tanks otrzymacie specjalny zestaw nagród. To, ile podarunków dostaniecie, zależy od daty rejestracji konta. Maksim Czuwałow, globalny dyrektor wydawniczy World of Tanks, podkreślił za twórcami, że jest to forma podziękowania dla tych, którzy wspierali grę tak w trakcie beta-testów, jak i w późniejszych latach:

To nasz sposób powiedzenia „dziękujemy” wszystkim graczom. To wspaniałe słyszeć liczne opowieści z pól bitew. Ponad 65% z naszej 160-milionowej społeczności jest z nami 5 lat i dłużej. To naprawdę niesamowite widzieć tych wszystkich ludzi, chcemy podkreślić, jak wdzięczni za to jesteśmy, że jeździcie z nami.

Super Chaffee i inne upominki

Szczegółowe zasady zostały opublikowane na oficjalnej stronie World of Tanks. Twórcy przygotowali jedenaście wariantów pakietu, po jednym dla 9 lat, które upłynęły od premiery, i dwa dodatkowe: dla beta-testerów oraz dla kont założonych w 2020 roku (ale nie później niż 26 listopada). Upominki uwzględnią m.in. trzy czołgi poziomu VII: T-50-2, Super Hellcat oraz zupełnie nowy i ekskluzywny pojazd premium w postaci Super Chaffee. Całą trójkę otrzymają konta zarejestrowane nie później niż w 2016 roku. Prócz tego w zestawie znajdziemy pakiety kredytów i obligacji, naklejki, emblematy, przedmioty kosmetyczne do personalizacji oraz bonus do zdobywanego doświadczenia. Akcja rozpocznie się 26 listopada o godzinie 9:00 czasu polskiego.

Beta-testerzy otrzymają najwięcej upominków.

Przyszłość World of Tanks

Zapowiedzi towarzyszył też zwiastun, o którym nie bez powodu wspominamy na samym końcu. Filmik (utrzymany w typowym dla Wargaming.net nie do końca poważnym stylu) nie omawia bowiem zawartości zestawów upominkowych, jeśli nie liczyć listy pojawiającej się na krótką chwilę. Jednak wywołał on spore ożywienie w społeczności skupionej wokół World of Tanks za sprawą kilku pozornie losowych elementów, które najpewniej stanowią zapowiedź kolejnych aktualizacji. Tak na przykład na pierwszej stronie gazety pojawiającej się na początku trailera pada pytanie: „Gdzie jest WoT Classic”?, co sugeruje powrót trybu przywracającego pierwotną rozgrywkę, bez bagażu prawie dziesięciu lat rozwoju gry.

Trudno też zignorować scenę, w której na książkę o polskich czołgach położono czesko-włoski słownik frazeologizmów dla czołgistów. Widzimy też tajne dokumenty z planami powstrzymania kolejnej edycji Czarnego rynku oraz trzy książki z logo trybu Stalowego łowcy (z trzecim tomem wyraźnie większym od dwóch dotychczasowych edycji). Pojawiła się również m.in. sugestia dalszych zmian w balansie rozgrywki. Te i inne wskazówki wyraźnie pokazują, że graczom World of Tanks nie zabraknie atrakcji w najbliższych miesiącach.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej