Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 18:50

World of Tanks - polskie czołgi i ogrom zmian w aktualizacji 1.10

Studio Wargaming.net zapowiedziało wielką aktualizację World of Tanks. Uaktualnienie 1.10 wprowadzi kolejne polskie czołgi, a nie będzie to największa nowość dodana przez twórców.

World of Tanks - polskie czołgi i ogrom zmian w aktualizacji 1.10 - ilustracja #1
Polskie czołgi to tylko część atrakcji ogromnej aktualizacji World of Tanks.
Aktualizacja 1.10 to m.in.:
  • sześć polskich średnich czołgów (DS PZInż, B.U.G.I., CS-44, CS-53, CS-59, CS-63);
  • zmodyfikowany system wyposażenia;
  • nowy system komunikacji z towarzyszami;
  • bardziej przejrzyste zdobywanie obligacji w bitwach losowych;
  • garść zmian w balansie rozgrywki;
  • powrót mapy Rzeka Perłowa.

Od końca kwietnia gracze World of Tanks obchodzą 10. rocznicę premiery tej popularnej gry sieciowej. Dotychczas mogliśmy świętować w ramach czterech aktów. Kolejny rozpocznie się już wkrótce, ale wcześniej doczekamy się innej, być może ważniejszej nowinki. World of Tanks niedługo otrzyma ogromną aktualizację 1.10, wprowadzającą sporo zmian oraz kolejne polskie czołgi. Będzie to jedno z największych uaktualnień w historii gry (a na pewno w tym roku). Nowości pokrótce przybliża filmik przygotowany przez twórców, a szczegóły objaśniono na oficjalnej stronie World of Tanks.

World of Tanks – nowe polskie czołgi

Pierwsze polskie pojazdy w World of Tanks pojawiły się już dwa lata temu, ale teraz do gry trafi sześć kolejnych maszyn. Każda z nich to średni czołg poziomu od V do X: DS PZInż, B.U.G.I., CS-44, CS-53, CS-59 i wreszcie CS-63. Ten ostatni wyróżni się za sprawą silnika z turbiną gazową, który pozwala na znaczne przyśpieszenie pojazdu. Dzięki temu szybciej zajmiemy dogodną pozycję na polu bitwy i łatwiej przeprowadzimy ataki z flanki. Jednakże ceną za to będzie zmniejszenie celności i maskowania oraz wydłużenie czasu celowania. Ponadto przełączanie się między trybami standardowym i szybkim ma wymagać całkowitego zatrzymania pojazdu, co w walce może być fatalne w skutkach.

World of Tanks - polskie czołgi i ogrom zmian w aktualizacji 1.10 - ilustracja #2
Sześć polskich maszyn wkrótce zawita do World of Tanks.

Wyposażenie 2.0

Zespół Wargaming.net znacząco zmodyfikował system wyposażenia czołgów. Liczba dostępnych miejsc na moduły i materiały eksploatacyjne będzie uzależniona od rangi pojazdu. Maszyny I poziomu w ogóle nie będą mogły korzystać z tych dodatków, ale w zamian nie jest możliwe zranienie ich załóg, a uszkodzenia ograniczają się do gąsienic (które zresztą zostają szybko naprawione). Wyższe poziomy pozwolą korzystać z jednego, dwóch lub trzech elementów wyposażenia podzielonego na cztery kategorie (siła ognia, przeżywalność, zwiad i mobilność), ale od poziomu VI wzwyż jedno miejsce będziemy musieli przeznaczyć na określoną kategorię modułu w zależności od rodzaju pojazdu (np. żywotność w czołgach ciężkich).

Ponadto twórcy zmodyfikowali samo wyposażenie, łącząc niektóre stare elementy w jeden i dodając nowe. Na przykład zrezygnowano z 21 rodzajów Ulepszonego zawieszenia dla różnych pojazdów na rzecz trzech klas wspólnych dla wszystkich maszyn.

Komunikacja i balans gry

Inne istotne nowości obejmują odświeżony system komunikacji. Za pomocą klawiszy T lub F2 będziemy mogli wskazać obiekt w grze, prosząc o wsparcie lub informując towarzyszy o naszych zamiarach. Dojdą do tego dodatkowe komunikaty w zależności od wskazanego przez nas obiektu. Działa to także w trakcie odliczania przed bitwą, co pozwoli na zaplanowanie strategii. Rzecz jasna, aktualizacja nie obejdzie się bez zmian balansujących rozgrywkę. Twórcy osłabili pojazdy opancerzone i niektóre średnie czołgi pokroju Obiektu 430-U, a wzmocnili ciężkie czołgi (w tym IS-4). Dochodzi do tego zmodyfikowany, bardziej przejrzysty system zdobywania obligacji w bitwach losowych oraz nowa wersja mapy Rzeka Perłowa.

World of Tanks - polskie czołgi i ogrom zmian w aktualizacji 1.10 - ilustracja #3
Nowy system komunikacji ułatwi koordynację z sojusznikami.

World of Tanks – Akt V w drodze

Na tym nie koniec atrakcji. Wargaming.net zapowiedziało, że w sierpniu powróci Stalowy łowca – specjalny tryb gry, w którym ostatnio bawiliśmy się rok temu. W nim gracze mogą walczyć w pojedynkę lub w plutonie o zrzuty ekwipunku, ulepszając pojazd w trakcie gry. Twórcy nieco zmodyfikują mechanizmy rozgrywki na potrzeby tego wariantu, a ponadto otrzymamy nową mapę i maszyny. Nagrodą za sukcesy w Stalowym łowcy będą żetony Ekspedycji, które będzie można wydać na jeden z trzech czołgów IX poziomu: Obiekt 777 wer. II, Char Futur 4 oraz AE Phase I.

World of Tanks - polskie czołgi i ogrom zmian w aktualizacji 1.10 - ilustracja #4
Jeszcze w tym miesiącu ponownie zagramy w trybie Stalowego łowcy.

Wkrótce rozpocznie się też ostatni, piąty akt obchodów 10. rocznicy World of Tanks. Niestety, na jego temat nie dowiedzieliśmy się nic poza datą rozpoczęcia. Wargaming.net zaleciło bowiem, byśmy zaznaczyli 12 sierpnia w kalendarzach. Natomiast aktualizacja 1.10 ukaże się 4 sierpnia, po przerwie technicznej zaplanowanej na godziny 2:30-10:30 czasu polskiego. Pliki uaktualnienia można już pobrać: zajmują one od 1100 MB (w wersji SD) do 2525 MB (wersja HD).