Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2020, 15:56

autor: Szarmancki

Narodowe stereotypy i Polandball, polskie studio zebrało pieniądze na grę

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka na grę CountryBalls Heores, łączącą mechaniki Heroes of Might and Magic III i narodowe stereotypy. Wypełniony humorem projekt małego polskiego studia dość sprawnie zdobył fundusze na Kickstarterze.

Warszawskie studio Innominate Games jakiś czas temu wystartowało na Kickstarterze ze zbiórką pieniędzy na projekt gry CountryBalls Heroes, łączącej mechaniki znane z kultowej strategii turowej Heroes of Might and Magic III oraz humor związany z narodowymi stereotypami. Gra zgromadziła fundusze potrzebne na realizację - od chwili uruchomienia zbiórki 15 października twórcom udało się zebrać wymaganą kwotę (w sumie to już 16,232 dolary). Gra wydawana jest przez PlayWay, a premiera planowana jest na końcówkę tego roku.

Krótko o grze inspirowanej kultową częścią Heroesów

W grze wcielamy się w jedną z wybranych frakcji Countryballs. Te z kolei mają dostęp do unikalnych herosów, którzy zajmują się dowodzeniem jednostkami oraz definiują dostępne w czasie walki umiejętności. Po mapie przemieszczamy się herosem i wchodzimy w interakcje ze światem oraz innymi frakcjami, czy rozpoczynamy turowe starcia. Oba te aspekty zostały zaczerpnięte z klasycznej strategii Heroes of Might and Magic III, podobnie jak system rozwijania i zarządzania miastami, które również pozostają unikatowe dla poszczególnych krajów. Głównym celem rozgrywki jest przejęcie jak największego obszaru i ostatecznie zostanie najpotężniejszym Countryballs.

Narodowe stereotypy i Polandball, polskie studio zebrało pieniądze na grę - ilustracja #1Humor w grze będzie głównie opierał się na narodowych stereotypach, ale też współczesnych trendach popkulturowych i wydarzeniach na świecie. Prawdopodobne jest też to, że pojawią się smaczki i nawiązania do innych gier, filmów itp.

Narodowe stereotypy i Polandball, polskie studio zebrało pieniądze na grę - ilustracja #2