Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2015, 14:50

autor: Renox

World of Tanks – aktualizacja 9.7 jest już dostępna

Najnowsza aktualizacja do World of Tanks oznaczona numerem 9.7 powinna już znajdować się na serwerach gry. Uaktualnienie przynosi ze sobą sporo nowej, interesującej zawartości, w tym między innymi kilka czołgów francuskich, mapę Overlord poświęconą lądowaniu w Normandii i pojazdy w jakości HD.

World of Tanks, darmowa gra MMO autorstwa studia Wargaming.net, skupiająca się na efektownych potyczkach z wykorzystaniem pojazdów pancernych, otrzymała kolejne uaktualnienie. Aktualizacja oznaczona numerem 9.7, która przynosi ze sobą sporo interesującej zawartości, wymagała zamknięcia serwerów gry do godziny 14:00. Odliczanie dobiegło końca, więc zniecierpliwieni gracze najprawdopodobniej mogą już bezproblemowo uruchamiać swojego WoT-a. Co istotne, w związku z wprowadzaną aktualizacją, Mapa Globalna, teren działań w Wojnach Klanów, ma być zamrożona do środy 29 kwietnia, do godziny 1:15 w nocy.

Tyle jeśli chodzi o szczegóły natury technicznej, ale czego tak naprawdę można spodziewać się po wspomnianym uaktualnieniu? Przede wszystkim gracze otrzymali siedem dodatkowych czołgów francuskich (np. czołg lekki FCM 36 poziomu II, czołg lekki Renault R35 poziomu II, czołg średni AMX 30 1er prototype poziomu IX oraz czołg średni AMX 30 B poziomu X), nową mapę Overlord poświęconą lądowaniu wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku, uzupełnienie trybu bitew drużynowych o nowe funkcje, które pozwolą między innymi na tworzenie stałych drużyn czy udział w bitwach rankingowych, jak również kolejny zestaw pojazdów pancernych w wersji HD. Twórcom udało się również naprawić pewne błędy związane z zawieszaniem się i awariami klienta gry oraz rozwiązać dużą liczbę problemów, które występowały na nowej liście kontaktowej dodanej w przy okazji aktualizacji 9.6.

To oczywiście tylko kilka zmian z całej listy interesujących usprawnień. Pełne zestawienie wszystkich poprawek wchodzących w skład omawianej aktualizacji znajdziecie na tej stronie. Na początku niniejszej wiadomości także możecie obejrzeć coś ciekawego – a mianowicie oficjalny materiał wideo skupiający się właśnie na najnowszym uaktualnieniu do World of Tanks.