Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2015, 10:08

Woolfe: The Redhood Diaries debiutuje na Steamie - poznaj wymagania sprzętowe

Na Steamie pojawiła się debiutancka produkcja belgijskiego studia GRIN, Woolfe: The Redhood Diaries. Platformówka z elementami hack'n'slasha oraz gry logicznej uzyskała wsparcie graczy na serwisach Steam Greenlight oraz Kickstarter.

Wczoraj za pośrednictwem platformy Steam ukazała się gra Woolfe: The Redhood Diaries. Pierwsza „duża” produkcja belgijskiego studia GRIN najpierw odniosła sukces w serwisie Steam Greenlight, następnie zaś przekroczyła o ponad 20 tysięcy swój cel w kampanii na Kickstarterze. Pod koniec stycznia twórcy zapowiedzieli 17 marca jako datę premiery i jak widać, obietnicy udało im się dotrzymać. Poniżej znajdziecie oficjalne wymagania sprzętowe gry.

Niezależne studio GRIN nie zawiodło zaufania wspierających go fanów i wypuściło Woolfe bez opóźnienia. - Woolfe: The Redhood Diaries debiutuje na Steamie - poznaj wymagania sprzętowe - wiadomość - 2015-03-18
Niezależne studio GRIN nie zawiodło zaufania wspierających go fanów i wypuściło Woolfe bez opóźnienia.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: i5 2.6 Ghz/odpowiednik AMD lub lepszy
 3. Karta grafiki: GeForce GT 640/Radeon HD 6870 lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 3 GB
 5. Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: i5 3.2 Ghz/odpowiednik AMD lub lepszy
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 660/Radeon HD 6970 lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca
Przedstawiona w Woolfe alternatywna historia Czerwonego Kapturka może i jest wzorowana na bajce, ale lepiej nie czytać jej dzieciom. - Woolfe: The Redhood Diaries debiutuje na Steamie - poznaj wymagania sprzętowe - wiadomość - 2015-03-18
Przedstawiona w Woolfe alternatywna historia Czerwonego Kapturka może i jest wzorowana na bajce, ale lepiej nie czytać jej dzieciom.
Woolfe: The Redhood Diaries debiutuje na Steamie - poznaj wymagania sprzętowe - ilustracja #3

Woolfe: The Redhood Diaries to:

 1. połączenie platformówki, hack'n'slasha oraz gry logicznej autorstwa studia GRIN
 2. mroczna wariacja na temat popularnej bajki o Czerwonym Kapturku
 3. tytuł czerpiący inspiracje z takich produkcji jak Trine czy Alice: Madness Returns
 4. gra, która uzyskała wsparcie graczy w takich serwisach jak Steam Greenlight czy Kickstarter

Woolfe: The Redhood Diaries to produkcja, której historia oparta jest na bajce o Czerwonym Kapturku. Belgowie z GRIN podeszli jednak do tematu znacznie poważniej i stworzyli brutalną opowieść o nastoletniej dziewczynce, która próbuje zemścić się na B.B. Woolfe – biznesmenie, który jest według niej odpowiedzialny za śmierć jej ojca. Akcja toczy się w świecie stanowiącym mieszankę fantastyki oraz stylistyki steampunkowej. Tytuł ten łączy w sobie elementy platformówki, rozgrywanej w przedstawionym w 2.5D otoczeniu, z takimi gatunkami jak hack'n'slash (Czerwony Kapturek z wyjątkową wprawą posługuje się bowiem toporem) czy gry logiczne. Na forum Woolfe: The Redhood Diaries w serwisie Steam już pojawiły się pierwsze recenzje graczy i jak dotąd są one bardzo zachęcające: spośród ponad 50 ocen prawie 90% jest pozytywnych. Dzieło studia GRIN możecie kupić za 9,99 euro (około 41 złotych).

 1. Oficjalna strona internetowa gry Woolfe: The Redhood Diaries
 2. Woolfe: The Redhood Diaries w serwisie Steam