Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 20:30

Zobacz gameplay trailer Wo Long, rywala Elden Ring od twórców NiOh [Aktualizacja]

Do sieci trafił gameplay trailer z Wo Long: Fallen Dynasty – nowego soulslike’a od twórców serii Ninja Gaiden i NiOh. Gra jawi się jako mieszanka sprawdzonych rozwiązań z tego ostatniego cyklu i kilku znakomitych pomysłów z Sekiro: Shadows Die Twice od FromSoftware.

Aktualizacja

Serwis vandal.elespanol.com zadał kilka dodatkowych pytań wspomnianemu w tej wiadomości Masaakiemu Yamagiwie. Z jego odpowiedzi wynika, że przejście Wo Long: Fallen Dynasty zajmie około czterdziestu godzin – a więc mniej więcej tyle co NiOh czy NiOh 2, czyli poprzednich soulslike’ów studia Team Ninja (dane za HowLongToBeat.com).

Co istotne, czas ten będzie dało się znacząco wydłużyć – m.in. poprzez wykonanie wszystkich zadań i zwiedzenie lokacji, które mają być bardziej wertykalne niż w wymienionych grach. Ich efektywną eksplorację ułatwi możliwość skakania.

W dalszym ciągu nie poznaliśmy dokładnej daty premiery Wo Long: Fallen Dynasty, lecz dowiedzieliśmy się, że uczestnicy imprezy Tokyo Game Show 2022 – która odbędzie się w dniach od 15 do 18 września – będą mogli zagrać w wersję demo produkcji. Niewykluczone więc, iż również wtedy deweloper i wydawca ujawnią, kiedy tytuł trafi na sklepowe półki.

Oryginalna wiadomość

Studio Team Ninja i firma Koei Tecmo opublikowały dziś pierwszy gameplay trailer z Wo Long: Fallen Dynastyzapowiedzianego ponad dwa miesiące temu soulslike’a, osadzonego w fantastycznej wersji starożytnych Chin, a konkretnie w latach 184–189, czyli w trakcie powstania żółtych turbanów. Materiał jest krótki, ale widowiskowy. Możecie obejrzeć go poniżej.

Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że wideo wręcz kipi klimatem. Zmiana realiów z Japonii – miejsca akcji dwóch odsłon serii NiOh od Team Ninja – na Chiny może się okazać strzałem w dziesiątkę. Dobre wrażenie robi również system walki, który jawi się jako mieszanka sprawdzonych rozwiązań właśnie z NiOh i kilku znakomitych pomysłów z Sekiro: Shadows Die Twice od studia FromSoftware (takich jak choćby skakanie).

Zainteresowanym polecam przeczytać również anglojęzyczny artykuł serwisu IGN, powstały na podstawie wywiadu z twórcami Wo Long: Fallen Dynasty – Fumihiko Yasudą (reżyserem obu odsłon serii NiOh) i Masaakim Yamagiwą (producentem m.in. Bloodborne’a). Panowie opowiadają o wielu kwestiach, w tym o tym, że w grze pojawi się ponad dziesięć typów broni i zabraknie w niej – wzorem Sekiro – paska staminy (wytrzymałości).

Nie poznaliśmy, niestety, dokładnej daty premiery Wo Long: Fallen Dynasty. Potwierdzono jedynie, że tytuł ukaże się na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S na początku 2023 roku. Będzie również dostępny w usłudze PC/Xbox Game Pass.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej