Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2021, 17:43

autor: hexx0

WitcherCon: poznaliśmy szczegółowy harmonogram imprezy

Poznaliśmy szczegółowy harmonogram WitcherConu, czyli wydarzenia poświęconego marce Wiedźmin, które organizują CD Projekt RED i Netflix. 9 i 10 lipca fanów Geralta czeka sporo atrakcji.

Na twitterowym koncie wiedźmińskiego cyklu gier pojawił się oficjalny harmonogram WitcherConu, czyli dedykowanego marce Wiedźmin wydarzenia, organizowanego przez CD Projekt RED i Netflixa. Tym samym dowiedzieliśmy się, że 9 i 10 lipca czeka nas po pięć paneli. Część z nich będzie poświęcona serialowi Wiedźmin, a w trakcie innych poznamy szczegóły historii gier „Redów”. Ponadto twórcy – konkretnie Lauren Schmidt Hissrich, Declan de Barra, Błażej Augustynek i Philipp Webber – zweryfikują swoją wiedzę o uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

WitcherCon: poznaliśmy szczegółowy harmonogram imprezy - ilustracja #1
Źródło: CD Projekt RED.

Potwierdziły się też nasze przypuszczenia i drugiego dnia eventu zobaczymy materiały zza kulis Zmory Wilka, czyli animacji, która zaprezentuje genezę Geralta jako zabójcy potworów oraz historię jego mentora, Vesemira. Nie zabraknie też inspirowanej Pokemon GO gry RPG The Witcher: Monster Slayer od polskiego studia Spokko, przeznaczonej na urządzenia z systemami Android i iOS.

To jednak nie wszystkie atrakcje, bowiem czekają nas także wywiady z aktorami (rozmowa z Henrym Cavillem zaplanowana została jako osobny panel), pokazy figurek postaci i potworów ze świata Wiedźmina, a nawet coś w rodzaju wirtualnego spaceru po owianej złą sławą siedzibie zabójców potworów ze Szkoły Wilka, czyli Kaer Morhen. Więcej szczegółów na temat zbliżającego się wydarzenia znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że WitcherCon odbędzie się w następnym tygodniu, a transmisje z niego będziemy mogli oglądać za pośrednictwem kanałów CD Projekt RED i Netflixa na platformach YouTube i Twitch.