Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2018, 17:17

autor: Góral

Wieści ze świata (Rebellion, Dragon Ball FighterZ, PUBG, Steam) 09/01/2018

Dziś piszemy o wykupieniu studia Radiant Worlds przez Rebellion, zwiastunie z Black Goku z Dragon Ball FighterZ, aktualizacji Playerunknown's Battlegrounds na Xboksie One i nadchodzących zmianach w interfejsie Steama. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rebellion kupiło Radiant Worlds

Wieści ze świata (Rebellion, Dragon Ball FighterZ, PUBG, Steam) 09/01/2018 - ilustracja #1

Firma Rebellion, znana z serii Sniper Elite, zakupiła studio Radiant Worlds. Deweloper ten być może obił się Wam o uszy za sprawą gry SkySaga: Infinite Isles. Problem w tym, że została ona skasowana jeszcze przed rozpoczęciem beta-testów. Po co więc przejmować ekipę, która nie ma się czym pochwalić? Odpowiedź w tym przypadku jest dość prosta, a na imię jej, a właściwie im, Andrew i Philip Oliver. Bracia zasłynęli przed laty przygodami słynnego jajka Dizzy’ego, więc z pomocą Rebellionu być może uda im się jeszcze raz zawojować branżę. Szczegółów transakcji nie ujawniono, ale wiemy, że Radiant Worlds zostanie przemianowane na Rebellion Warwick i na razie pomagać będzie w pracach nad nadchodzącą kooperacyjną strzelanką Strange Brigade.

Black Goku w Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ zapowiada się na jedną z ciekawszych tegorocznych bijatyk i gratkę dla miłośników mangi oraz anime Dragon Ball. W produkcji pojawi się sporo kultowych postaci, w tym oczywiście Son Goku w kilku odmianach – Goku, Blue Goku i Black Goku (tak naprawdę to nie Goku, ale fani wiedzą, o co chodzi). Ostatnią z nich możecie obejrzeć na najnowszym zwiastunie, który wklejamy poniżej. Nieco dalej znajdziecie też grafikę z postaciami z otwartej bety. Odbędzie się ona w dniach 14-16 stycznia tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Natomiast pełna wersja ukaże się 26 stycznia także na komputerach osobistych.

Wieści ze świata (Rebellion, Dragon Ball FighterZ, PUBG, Steam) 09/01/2018 - ilustracja #2

Playerunknown's Battlegrounds – tryb FPP na XOne

Playerunknown's Battlegrounds, w wersji na konsolę Xbox One, doczekał się nowej aktualizacji. Poprawia ona stabilność działania, ulepsza animacje oraz dodaje nowe elementy. Największą nowinką jest debiut kamery FPP, ale na razie jest ona dostępna tylko w trybie solowym – dopiero po pomyślnych testach zostanie udostępniona w pozostałej części produkcji. Ponadto czułość celowania może być dostosowana w opcjach gry. Ulepszono także wydajność PhysX, dodano możliwość włączenia lub wyłączenia muzyki oraz zwiększono „obrażenia” zadawane pojazdom.

Zmiany w interfejsie Steama

W 2017 roku pojawiły się doniesienia sugerujące, że Valve zamierza wprowadzić spore zmiany do interfejsu Steama. Od tamtej pory nic szczególnego się nie wydarzyło, ale Alden Kroll, jeden z projektantów pracujących u amerykańskiego giganta, potwierdził ostatnio, że prace nad nowinkami cały czas trwają. Niestety dalej nie wiemy, kiedy zmiany wejdą w życie, choć Kroll zapewnił w komentarzach niejakiego Michaela Randa, który planuje umrzeć za około 40 lat, że ma nadzieję, iż nastąpi to przed tym tragicznym wydarzeniem.

Wieści ze świata (Rebellion, Dragon Ball FighterZ, PUBG, Steam) 09/01/2018 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: