Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 13:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Minecraft, World of Warcraft, The Neverhood) 14/3/13

Dziś piszemy m.in. o pudełkowej wersji Minecrafta na Xboksa 360, darmowym przenoszeniu postaci w World of Warcraft, a także nowej przygodówce twórcy gry The Neverhood. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Game of Thrones

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Game of Thrones Bundle. Obie gry z serii Game of Thrones możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 15 euro (ok. 62 zł), ale można też zakupić poszczególne produkcje oddzielnie. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Havok

Na oficjalnej stronie internetowej silnika fizyki Havok poinformowano, że wypuszczono nową wersję technologii Havok Physics. Stworzono ją z myślą o grach na konsole następnej generacji, urządzenia mobilne oraz najnowsze pecety, przy jednoczesnym uwzględnieniu konsol obecnej generacji.

Minecraft

Serwis playxbla.com informuje, że firma Microsoft wkrótce zamierza wydać pudełkową wersję gry Minecraft na Xboksa 360. Pod względem funkcjonalności nie będzie się niczym różnić od edycji cyfrowej – cała zawartość ma być zgodna z nowościami wprowadzonymi w najnowszych aktualizacjach (oczywiście nie zabraknie możliwości ściągania kolejnych łatek). Pudełkowa wersja Minecrafta na Xboksa 360 zadebiutuje 30 kwietnia w Stanach Zjednoczonych w cenie 19,99 dolarów. Potwierdzono również, że na początku czerwca produkt ukaże się w Australii, Hong Kongu, Indiach, Nowej Zelandii, Singapurze oraz Tajwanie. Na razie nie wiadomo nic na temat premiery w innych krajach.

Pudełkowa wersja Minecrafta na razie jest zapowiedziana tylko w niektórych krajach - Wieści ze świata (Minecraft, World of Warcraft, The Neverhood) 14/3/13 - wiadomość - 2013-03-14
Pudełkowa wersja Minecrafta na razie jest zapowiedziana tylko w niektórych krajach

The Neverhood

Doug TenNapel, twórca klasycznej przygodówki The Neverhood, poinformował za pośrednictwem Facebooka, że pracuje nad kolejnym przedstawicielem tego gatunku. Oprawa graficzna zostanie wykonana w stylu wymienionego wcześniej tytułu – bohaterowie będą postaciami wykonanymi z plasteliny z zastosowaną animacją przygotowaną metodą poklatkową. TenNapel pracuje nad tajemniczym projektem wraz z innymi osobami odpowiedzialnymi za The Neverhood. Twórca prosi fanów o sugestie, co chcieliby znaleźć w nadchodzącej produkcji.

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że do 21 marca posiadacze gry World of Warcraft mogą zupełnie za darmo przenieść swoją postać na inny świat znajdujący się na liście dostępnej pod tym adresem. Jednocześnie twórcy zastrzegają, że jest możliwy tylko jeden taki ruch, więc należy dobrze się zastanowić przed ewentualną decyzją. Deweloper radzi się jednak spieszyć, bo opcja darmowego przeniesienia postaci może być wyłączona, gdy świat docelowy będzie pełny.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: