Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 13:10

Wieści ze świata (ARK: Survival Evolved, Rainbow Six: Siege, NVIDIA) 5/1/2016

Dziś piszemy m.in. o pokaźnych statystykach i planach rozwoju ARK: Survival Evolved na XOne, dacie premiery pierwszego DLC do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz opracowywaniu przez NVIDIĘ superkomputera do samojezdnych samochodów. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

ARK: Survival Evolved na XOne – statystyki i plany rozwoju

Studio Wildcard pochwaliło się statystykami ARK: Survival Evolved w wersji na Xboksa One, która została wypuszczona 16 grudnia 2015 roku w ramach programu Xbox Game Preview. Co ciekawe, liczba użytkowników, którzy logują się do gry każdego dnia, jest obecnie wyższa na XOne niż na PC. Ponadto najświeższy survivalowy przebój wczesnego dostępu na Steamie został pobrany na konsoli milion razy w ciągu tygodnia od premiery. To świetne wyniki, ale trzeba brać poprawkę na fakt, że Xbox Game Preview oferuje możliwość darmowego przetestowania tytułu przed podjęciem decyzji o jego zakupie (steamowy Early Access nie daje takiej opcji).

Przy okazji deweloper podzielił się planami odnośnie rozwijania konsolowego ARK: Survival Evolved. Aktualizacje będą pojawiać się średnio co dwa tygodnie i wprowadzą one m.in. tryb podzielonego ekranu (split-screen), konfigurację sterowania na padzie, a także rozmaite poprawki w interfejsie i balansie rozgrywki. Ponadto posiadacze XOne otrzymają całą zawartość, która zmierza na pecety. Na koniec przypomnijmy, że premiera dzieła studia Wildcard ma nastąpić (w obu wersjach platformowych) najwcześniej w czerwcu 2016 roku.

Ostatnia aktualizacja do ARK: Survival Evolved wprowdziła procoptodona – prehistorycznego… kangura, który może służyć za wierzchowca. - Wieści ze świata (ARK: Survival Evolved, Rainbow Six: Siege, NVIDIA) 5/1/2016 - wiadomość - 2016-01-05
Ostatnia aktualizacja do ARK: Survival Evolved wprowdziła procoptodona – prehistorycznego… kangura, który może służyć za wierzchowca.

Rainbow Six: Siege – pierwsze DLC wyjdzie 9 lutego

Ubisoft zapowiedział, że pierwszy dodatek z nową zawartością do sieciowej strzelanki Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ukaże się 9 lutego 2016 roku (tydzień wcześniej otrzymają go posiadacze przepustki sezonowej). DLC będzie zatytułowane Operation Black Ice, a w jego skład wejdzie jedna mapa i dwóch operatorów z niedostępnej wcześniej jednostki antyterrorystycznej, a także garść skórek na bronie i usprawnień rozgrywki. Rozszerzenie zostanie udostępnione za darmo (tak jak i wszystkie pozostałe), ale większość zawartości trzeba będzie odblokować poprzez osiągnięcia w rozgrywce.

Data z tej grafiki jest już nieaktualna – „Operacja Czarny Lód” rozpocznie się w lutym. - Wieści ze świata (ARK: Survival Evolved, Rainbow Six: Siege, NVIDIA) 5/1/2016 - wiadomość - 2016-01-05
Data z tej grafiki jest już nieaktualna – „Operacja Czarny Lód” rozpocznie się w lutym.

NVIDIA robi superkomputer do samojezdnych samochodów

Podczas niedawnej konferencji prasowej firma NVIDIA zapowiedziała (dzięki, Gamespot) superkomputer Drive PX 2. Nie będzie to sprzęt dla graczy, lecz pierwsza na świecie maszyna generująca sztuczną inteligencję mającą za zadanie samodzielnie prowadzić samochód, bez ingerencji kierowcy. Jak powiedział Jen-Hsun Huang, prezes NVIDII, zostanie wyposażona w moc obliczeniową równą „setce MacBooków Pro” (laptop firmy Apple, w którym domyślny model ma czterordzeniowy procesor 2,2 GHz, 16 GB RAM i kartę grafiki Radeon R9 M370X). Komputer przetwarza dane z 12 kamer wideo, a także lidaru, radaru i czujników ultradźwiękowych, które zapewniają kontrolę nad tym, co dzieje się wokół pojazdu. Pierwszymi samochodami napędzanymi przez Drive PX 2 będą najpewniej modele Volvo. Pierwszych kilkuset egzemplarzy jeżdżących samodzielnie możemy spodziewać się na drogach po 2016 roku.

Komputer Drive PX 2 ma wielkość pudełka śniadaniowego. - Wieści ze świata (ARK: Survival Evolved, Rainbow Six: Siege, NVIDIA) 5/1/2016 - wiadomość - 2016-01-05
Komputer Drive PX 2 ma wielkość pudełka śniadaniowego.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier w zasobach naszego serwisu: