Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2023, 21:00

Wiedźmiński Projekt Sirius może dostać filmową fabułę i społecznościowe atrakcje

Ogłoszenia o prace od studia CD Projekt Red dają nam wskazówki co do Projektu Sirius. Sugerują one, że tytuł m.in. zaoferuje nam nieliniową filmową fabułę oraz wydarzenia społecznościowe.

Źródło fot. CDPR
i

Prawdopodobnie poznaliśmy kolejne szczegóły związane z Projektem Sirius, czyli nadchodzącą poboczną grą osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Wynika z nich m.in. to, że tytuł może zaoferować nam filmową kampanię fabularną oraz wydarzenia społecznościowe.

Przypuszczenia te da się wysnuć na podstawie ogłoszeń o pracę zamieszczonych przez CD Projekt Red. Wskazują one, że studio pracujące nad Projektem Sirius – The Molasses Flood – poszukuje między innymi projektantów rozgrywki wieloosobowej oraz reżysera do spraw narracji. Przy każdej z tych ofert znajdziemy omówienie zadań, jakie będzie wykonywać dany pracownik. Wynika z nich, że produkcja zaoferuje:

  1. rozbudowane funkcje sieciowe. Project Sirius ma być grą akcji i zawierać opcję kooperacji czy wydarzenia społecznościowe;
  2. różne klasy postaci do wyboru;
  3. wiele trybów rozgrywki – w tym PvE;
  4. zrealizowaną w filmowy sposób i nieliniową opowieść z udźwiękowionymi dialogami;
  5. „stylizowaną oprawę graficzną”.

Dodatkowo ponownie wspomniano o proceduralnie generowanym świecie. Doniesienia o tym, że Project Sirius może zawierać taki element, pojawiły się już chwilę po zapowiedzi tytułu.

Oczywiście wzmianki w ogłoszeniu o pracę nie należy traktować jako oficjalnego potwierdzenia, że dany element rzeczywiście znajdzie się w grze. Na sprawdzone informacje przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, zważywszy że nie znamy jeszcze nawet faktycznego tytułu produkcji ani jej docelowych platform sprzętowych (o choćby przybliżonym terminie premiery nawet nie wspominając).

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej