Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2022, 18:48

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na planie Wiedźmina padł ostatni klaps; 3. sezon coraz bliżej

Rozpoczęte kilka miesięcy temu zdjęcia do trzeciego sezonu netfliksowego Wiedźmina właśnie się zakończyły. Kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnej odsłony przygód Geralta z Rivii?

Fot.: Wiedźmin, Lauren Schmidt, Netflix, 2019.

Prace na planie trzeciego sezonu Wiedźmina rozpoczęły się 31 marca na północy Włoch. Od tamtego momentu ekipa filmowa odwiedziła m.in. Chorwację, Walię oraz Maroko. Wszystko po to, by jak najlepiej oddać charakter powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Jak z pewnością pamiętacie, nie obyło się bez problemów. W trakcie realizacji najtrudniejszej i najbardziej ambitnej sekwencji znanej z Czasu pogardy – przewrotu na Thanedd – gwiazda serialu, Henry Cavill, zaraził się koronawirusem. To z kolei doprowadziło do wstrzymania zdjęć – na szczęście nie na długo.

Jak donosi Redanian Intelligence, po pięciu miesiącach ciężkiej pracy padł ostatni klaps na planie Wiedźmina. Z tej okazji Henry Cavill przygotował specjalny list dla każdej osoby z ekipy, w którym podziękował wszystkim za wytrwałość. Poniżej możecie zobaczyć jego treść.

Co to był za sezon! Chciałem tylko podziękować Wam wszystkim za determinację i poświęcenie w trakcie ciężkich zdjęć. Mam nadzieję, że wszyscy dostaniecie teraz trochę zasłużonego odpoczynku.

Z poważaniem,

Henry Cavill

Teraz sporządzony materiał czeka etap postprodukcji, czyli m.in. realizacji efektów komputerowych. Redanian Intelligence podkreśla, że w sytuacji tak dużych produkcji, okres ten może trwać od 6 (pierwszy sezon) do 7 (drugi sezon) miesięcy.

W związku z tym dziennikarze spekulują, że postprodukcja trzeciego sezonu powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2023 roku. Oznacza to, że premiera odbyłaby się latem 2023 roku, a nie w grudniu, jak wcześniej spekulowano. Trzymanie gotowej produkcji przez siedem miesięcy mijałoby się z celem. Oczywiście należy pamiętać, że wciąż są to jedynie przewidywania, nie należy ich zatem traktować jako pewnik.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej