Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2019, 13:05

autor: AlexB

Wiedźmin (Netflix) - rola krasnoluda Yarpena obsadzona

Wiemy, kto wcieli się w krasnoluda Yarpena Zigrina w serialu Wiedźmin od platformy Netflix. Będzie to Jeremy Crawford, znany między innymi z serialu Titans. Plotki o jego angażu krążyły od kilku dni.

Prace nad serialowym Wiedźminem od Netfliksa idą pełną parą. Dowodem na to jest na przykład niedawna wizyta ekipy filmowej w zamku Ogrodzieniec, gdzie można było zobaczyć między innymi Annę Shaffer w roli czarodziejki Triss Merigold. Choć kolejne sceny już powstają, obsada nowej ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego nie jest jeszcze do końca zamknięta. Ostatnio dołączył do niej następny aktor. Jest nim Jeremy Crawford. Wcieli się on w krasnoluda Yarpena Zigrina, jednego z przyjaciół Geralta, który brał udział w takich wydarzeniach, jak polowanie na złotego smoka czy bitwa pod Brenną.

Krasnolud jak się patrzy. - Wiedźmin (Netflix) - rola krasnoluda Yarpena obsadzona - wiadomość - 2019-04-23
Krasnolud jak się patrzy.

Jeremy Crawford nie jest zbyt dobrze znanym aktorem. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć w pomniejszych rolach w serialach Titans od DC oraz Man Seeking Woman.

Pierwsze plotki o angażu Crawforda pojawiły się kilka dni temu. Według innej opublikowanej wówczas informacji, w postać Renfri nie wciela się już obsadzona pierwotnie w tej roli Millie Brady (via thewitcher.tv). Rewelacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, lecz przedstawiciele Netfliksa przyznali, że wraz z postępami prac nad serialem musieli dokonać pewnych zmian.

Wiedźmin od Netfliksa zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. W tytułową postać wcieli się brytyjski aktor Henry Cavill, znany między innymi z roli Supermana z niedawnych ekranizacji komiksów DC. Prócz niego i wspomnianej wyżej Anny Shaffer, na ekranie zobaczymy również Anyę Chalotrę, Freyę Allan, Joey'a Batey'a, Adama Levy'ego, Eamona Farrena, Larsa Mikkelsena i Macieja Musiała. Niedawno dowiedzieliśmy się, że produkcja początkowo miała być filmem, lecz później zdecydowano się na stworzenie serialu.

  1. Oficjalna strona serwisu Netflix
  2. Oficjalna strona serialu Wiedźmin