Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2022, 19:45

Wiedźmin 4 przyspiesza, Cyberpunk 2077 zwalnia - nowy raport CDP

Wyniki finansowe grupy CD Projekt RED za trzeci kwartał 2022 roku dają do zrozumienia, że rozwój Cyberpunka 2077 zwalnia. Coraz większe fundusze idą za to na Wiedźmina 4.

Źródło fot. CDPR
i

Grupa CD Projekt opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał 2022 roku. Dowiedzieliśmy się z niego paru ciekawych rzeczy na temat rozwoju Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 4.

Wiedźmin 4 przyspiesza kosztem Cyberpunka 2077

W raporcie znajdziemy między innymi informacje na temat przydziału zasobów (przede wszystkim ludzi i pieniędzy) do różnych projektów studia CD Projekt Red w ciągu minionego roku. Z poniższego wykresu wynika, że większość deweloperów pochyla się nad Phantom Liberty, czyli nadchodzącym rozszerzeniem do Cyberpunka 2077 (kolor jasnoniebieski). Jednocześnie wyraźnie zmalało wsparcie dla samej gry od 31 lipca do 31 października (kolor żółty) – mimo że „Redzi” zamierzają wprowadzić w niej jeszcze niejedną gruntowną poprawkę.

Z drugiej strony jednak widać, że projekt Polaris, nazywany potocznie Wiedźminem 4, powoli nabiera rozpędu (kolor miętowy). Każdy kolejny kwartał wiąże się z przydzielaniem coraz większej liczby ludzi do tego tytułu.

Wiedźmin 4 przyspiesza, Cyberpunk 2077 zwalnia - nowy raport CDP - ilustracja #1
Źródło: https://www.cdprojekt.com/en/wp-content/uploads-en/2022/11/cd-projekt-group-presentation-q3-2022.pdf

Wyniki finansowe Grupy CD Projekt

Dowiedzieliśmy się również, jak wypadają ogólne wyniki finansowe Grupy CD Projekt. W trzecim kwartale 2022 roku firma wypracowała 245,5 miliona złotych przychodu. Przekłada się to na zysk operacyjny (czyli przed odliczeniem podatków) w wysokości 97,1 miliona złotych. Główna w tym zasługa Cyberpunka 2077, któremu wielkiej popularności przysporzył znów serial Edgerunners. Podczas telekonferencji towarzyszącej publikacji raportu zdradzono zresztą, że sprzedaż tej gry nadal utrzymuje się na wyższym poziomie niż przed premierą produkcji Netflixa, mimo że minęły od niej już prawie trzy miesiące.

Ponadto poinformowano, że 20 grudnia odbędzie się nadzwyczajne spotkanie z udziałowcami. Możliwe więc, że wtedy poznamy kolejne informacje na temat działań CDPR.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej