Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2021, 11:15

autor: Qskan

Wiedźmin 3 z pierwszej osoby - nowy mod poprawia błędy poprzedników

W serwisie Nexus Mods pojawiła się całkowicie nowa wersja moda do Wiedźmina 3, który pozwala na oglądanie akcji z pierwszej osoby. Naprawia ona wiele bugów, które pojawiały się we wcześniejszych modyfikacjach tego typu.

Od wczoraj w serwisie Nexus Mods dostępna jest modyfikacja First Person Camera Reworked do Wiedźmina 3, która, jak sama nazwa wskazuje, poprawia błędy związane z dotychczasowymi modami, pozwalającymi patrzeć na świat gry oczami Geralta. Użytkownik Extreme Dotneting wziął na tapet dwie poprzednie modyfikacje FPP (m.in. First Person Mode użytkownika SkacikPL z 2017 r.) i usprawnił je, usuwając sporą ilość glitchów.

Mod naprawia błędy z modyfikacji First Person Improved i modFirstPerson.

Sprawia, że sterowanie jest wygodniejsze, i naprawia niektóre problemy, takie jak wyświetlanie mieczy, kusz, przesunięcia kamery podczas różnych akcji (na przykład ataku lub sprintu), czy używanie wiedźmińskich zmysłów.

- modder Extreme Dotneting.

Wiedźmin 3 z pierwszej osoby - nowy mod poprawia błędy poprzedników - ilustracja #1
Teraz potwory będą mogły spojrzeć nam w oczy - Źródło: Nexus Mods

Oczywiście modyfikacja nie rozwiązuje wszystkich problemów, m.in. tego, że w widoku z pierwszej osoby nie widzimy modelu postaci samego Geralta, a jedynie lewitującą broń. Dla chcących przekonać się, jak Dziki Gon wygląda z perspektywy FPP, nie powinna to być jednak znacząca przeszkoda.

Jeżeli przed wypróbowaniem modyfikacji chcecie przekonać się, jak sprawdza się ona w akcji, to możecie obejrzeć poniższy film, prezentujący walkę z gryfem z Białego Sadu z perspektywy pierwszej osoby: