Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2022, 12:08

autor: Kamil Kleszyk

Wiedźmin 3 wraca na szczyt, znów osiąga świetne wyniki

Za sprawą „next-genowej” aktualizacji do Wiedźmina 3 kultowa produkcja studia CD Projekt RED znów święci triumfy.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Kilka dni temu zadebiutowała „next-genowa” aktualizacja do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mimo że wprowadzenie łatki nie obyło się bez problemów, dzięki niej kultowa produkcja z 2015 roku otrzymała nowe życie. Doskonałym dowodem tego jest znaczny wzrost popularności tytułu na konsolach i komputerach osobistych.

I tak, biorąc pod uwagę sklep PlayStation, Wiedźmin 3 wspiął się na drugie miejsce na ogólnej liście bestsellerów. Polska produkcja ustępuje jedynie FIF-ie 23 (Fortnite jako gra free-to-play nie jest brany pod uwagę). Jeśli zaś skupimy się na samych konsolach PS4, Dziki Gon staje się liderem zestawienia, wyprzedzając takie tuzy jak Modern Warfare 2 oraz God of War: Ragnarok.

Okazale wygląda też sytuacja na platformie Steam. Na dwa dni przed aktualizacją w szczytowym momencie Wiedźmina 3 ogrywało 34 801 graczy naraz. Z kolei po wydaniu łatki liczba ta poszybowała do 85 270 osób w jednej chwili. Należy pamiętać, że premiera miała miejsce w środku tygodnia, dlatego spora część graczy, z różnych powodów, nie mogła od razu dołączyć do zabawy. Sobota przyniosła zatem jeszcze lepszy rezultat – 85 508 osób w szczytowym momencie. Być może niedzielne statystyki będą bardziej okazałe, ale na te musimy jeszcze trochę poczekać.

Wiedźmin 3 wraca na szczyt, znów osiąga świetne wyniki - ilustracja #1
Źródło: steamcharts.com

Co ciekawe, aktualne wyniki na Steamie są dość bliskie rekordu z 2020 roku, kiedy popularność gry eksplodowała w związku z premierą serialu Wiedźmin na Netfliksie.

Warto przy okazji zaznaczyć, że Dziki Gon powrócił do top 100 bestsellerów platformy. Jest to pewne osiągnięcie, zważywszy że gra nie została przeceniona.

Wszystkie te statystyki dowodzą, że decyzja wydania przez CD Projekt Red next-genowej aktualizacji do „trójki” była strzałem w dziesiątkę. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że deweloperzy w miarę szybko uporają się z kłopotami, jakie update sprawia, zwłaszcza na pecetach.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej