Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2022, 15:00

autor: Krzysiek Kalwasiński

Nowa parodia Wiedźmina 3 wyśmiewa zmysły Geralta

Wiedźmin 3 doczekał się nowej parodii. Twórcy z Viva La Dirt League skupiają się tym razem na wyostrzonych zmysłach Geralta.

Źródło fot. powyżej: kanał Viva La Dirt League na YouTube.

Wiedźmin 3 został wyśmiany w kolejnej parodii (do obejrzenia poniżej). Tym razem youtuberzy z kanału Viva La Dirt League wzięli na tapet wiedźmińskie zmysły, czyli mechanikę rozgrywki ściśle związaną z przeprowadzaniem śledztw. To drugi z pięciu zapowiedzianych epizodów.

Wspaniałe wiedźmińskie zmysły

Systemu tego rodzaju nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Pozwala na dokładniejsze zbadanie otoczenia poprzez użycie specjalnych gadżetów czy właśnie zmysłów i podążenie za wskazówkami. Jego korzeni można szukać już w starszych grach – jak choćby Metal Gear Solid. To jednak wydany w 2009 roku Batman: Arkham Asylum spopularyzował ową mechanikę. W ślad za Rocksteady poszło wiele studiów deweloperskich, oferując coś podobnego w swoich dziełach.

Należą do nich również gry naszego rodzimego studia CD Projekt Red, które wprowadziło wiedźmińskie zmysły w swojej trzeciej grze, zatytułowanej Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wątek fabularny i wszelkie zadania poboczne zmuszały nas do częstego korzystania z nadludzkich zmysłów Geralta. Przydawały się one również w eksploracji, bo podobnie jak medalion z „dwójki”, podświetlają interaktywne elementy otoczenia.

Na materiale możemy zobaczyć Geralta, który musi wytężyć zmysły, aby zobaczyć zwłoki pod swoimi nogami. W innej scenie widzimy, że bez nich nie może stwierdzić, co trzyma w dłoni. Wszystko to w towarzystwie nieprzerwanie komentującego Jaskra, który – jak się okazuje – jest znacznie lepszym detektywem od legendarnego Białego Wilka.

Twórcy z Viva La Dirt League udostępnili wcześniej pierwszy odcinek swojej Witcher Logic i z miejsca zachwycili odbiorców. W swoich materiałach parodiują również inne dzieła popkultury, jak choćby Władca Pierścieni.