Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2022, 14:21

autor: Adam Adamczyk

Absurdy Wiedźmina wyśmiane przez znanych youtuberów [Aktualizacja: odc. 1 już jest]

Wiedźmin obiektem dowcipów. Specjalizujący się w parodiowaniu youtuberzy z grupy Viva La Dirt League przedstawili zwiastun nowej serii.

Aktualizacja

Pierwszy odcinek parodii przygód Geralta został już udostępniony na kanale Viva La Dirt League. Twórcy zapowiedzieli, że w drodze są jeszcze cztery odcinki.

Wiadomość oryginalna

Mało Wam przygód Geralta w serialu od Netflixa? A może nie jesteście zadowoleni z ostatniego sezonu i zastanawiacie się nad tym, co twórcy mogli zrobić lepiej? Już niebawem poznacie nowe perypetie Geralta i Jaskra, lecz tym razem nie zostaną one przedstawione przez Netflixa, a przez Viva La Dirt League, czyli grupę youtuberów tworzących parodie inspirowane grami komputerowymi. Seria będzie nosić nazwę Witcher Logic, a jej pierwszy odcinek zadebiutuje 15 kwietnia.

Logika Wiedźmina

Na oficjalnym kanale Viva La Dirt League w serwisie YouTube pojawił się zwiastun parodii Wiedźmina, która w przyszłości zostanie udostępniona przez twórców w formie epizodycznej. Na filmie widać na przykład sytuację, kiedy Geralt musi ze wszystkich sił wytężać swe wiedźmińskie zmysły, aby zauważyć zwłoki leżące u jego stóp. Na plus należy zaliczyć scenografię, udźwiękowienie i montaż, które stoją na naprawdę wysokim poziomie. Youtuberzy nie muszą przy tym ograniczać się wyłącznie do żartów nawiązujących do serialu Wiedźmin, więc niewykluczone, że wyśmieją także Geralta przedstawionego w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kto wie, może w parodii białowłosy zabójca potworów skusi się na partyjkę Gwinta?

Kilka słów o Viva La Dirt League

Viva La Dirt League to grupa nowozelandzkich youtuberów, którzy specjalizują się w tworzeniu krótkich skeczów wyśmiewających gry komputerowe. Zespół założyli Rowan Bettjeman, Alan Morrison i Adam King, lecz czasami w krótkich filmach pojawiają się także inni członkowie, tacy jak Hamish Parkinson, Britt Scott Clark, Ben Van Lier i Ellie Harwood. Komicy zyskali rozgłos dzięki parodiom takich gier, jak PUBG, World of Warcraft czy cyklu The Elder Scrolls. Seria, która w dowcipny sposób oceni Wiedźmina, również ma wielką szansę na to, by okazać się sukcesem.

  1. Oficjalny kanał VLDL w serwisie Youtube
  2. Zwiastun parodii Wiedźmina

Więcej artykułów dotyczących uniwersum Wiedźmina znajdziecie tutaj:

  1. Czego Wiedźmin Redów może nauczyc się od Netflixa?
  2. Recenzja Wiedźmin 3: Dziki Gon