Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2015, 13:15

autor: Góral

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - nowe szczegóły, screeny i gameplay

Studio CD Projekt RED zaprosiło nas na przedpremierowy pokaz Serc z Kamienia - wyczekiwanego dodatku do Wiedźmina 3. W związku z tym mamy dla Was nowe informacje, screeny oraz materiał wideo z fragmentami rozgrywki.

13 października ukaże się pierwsze duże rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zatytułowane Serca z Kamienia. Dzięki uprzejmości studia CD Projekt RED mieliśmy już okazję zagrać w dodatek i oczywiście nie omieszkaliśmy się podzielić naszymi wrażeniami. Powyżej obejrzycie materiał przygotowany przez ekipę tvgry.pl, na którym Kacper opowiada o produkcji, prezentując także fragmenty rozgrywki. To jednak nie wszystko, gdyż w galerii znajdziecie nowe screeny, a w niniejszej wiadomości zebraliśmy kilka najciekawszych nowinek. Oczywiście zachęcamy do zaznajomienia się zapowiedzią (pisemną i wideo), ale jeżeli nie macie na to czasu, to dalej znajdziecie najważniejsze szczegóły związane z dodatkiem Serca z Kamienia.

Pan Lusterko wystąpi jako pełnoprawna postać w dodatku Wiedźmin 3: Serca z Kamienia. - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - nowe szczegóły, screeny i gameplay - wiadomość - 2015-09-28
Pan Lusterko wystąpi jako pełnoprawna postać w dodatku Wiedźmin 3: Serca z Kamienia.

Kilka ciekawostek o dodatku Serca z Kamienia:

  • nową przygodę można rozpocząć wczytując stary zapis gry i aktywując oznaczone zadanie. Da się też zacząć grę od początku, uzyskać 30 poziom postaci i dojść do Velen albo odpalić tryb Nowa gra: Serca z Kamienia;
  • ukończenie głównego wątku ma zająć około 10 godzin. Dodatkowe 5 godzin potrzeba na zadania poboczne, a ponadto na mapie znajdziemy 34 kolejne pytajniki;
  • niektóre zadania poboczne odwołują się do pierwszego Wiedźmina;
  • poszczególne questy znacznie różnią się od siebie;
  • w dodatku pojawia się sporo pojedynków z bossami;
  • wprowadzono system słów runicznych, polegający na łączeniu u ofirskiego zaklinacza kamieni runicznych lub glifów w specjalne słowa, nakładające rozmaite efekty na wyposażenie.
Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - nowe szczegóły, screeny i gameplay - ilustracja #3

To oczywiście tylko niektóre z nowinek. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że podczas przedpremierowego pokazu deweloperzy zdradzili także pewną ciekawostkę związaną z kolejnym dodatkiem Krew i wino. W odróżnieniu od Serca z Kamienia nie będzie on rozszerzać granic istniejących już lokacji, a zamiast tego dostarczy zupełnie nowy rejon (fragment księstwa Toussaint).

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia dostępne będzie w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach PC. Produkcja doczeka się w Polsce limitowanego pudełkowego wydania (tylko na PC i PS4), w którym znajdziemy kartkę z kodem na dodatek oraz zestaw kart do gry w Gwinta wraz z opisem jej zasad.