Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2021, 12:08

Ponad 50 modów, rozdzielczość 8K i Wiedźmin 3: Dziki Gon - tak wyciska się maksimum z gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal potrafi zachwycić. Zainstalowanie 50 modów i odpalenie gry w 8K na RTX 3090 powoduje opad szczęki u grającego.

Dzień bez zmodowanego Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu dniem straconym. Tym razem ze swoim projektem ponownie pojawia się użytkownik YouTube’a Digital Dreams. Odpalił on grę studia CD Projekt Red w 8K, na maksymalnych ustawieniach i po zaaplikowaniu ponad 50 modyfikacji.

Internauta podzielił się obszerną listą modyfikacji (do Immersive Lighting 2.0 udostępnił Patronom predefiniowane ustawienia). Znajdziemy tutaj m.in. Community Base Patch, Ultimate Clouds 4K, HD Reworked Project (które być może trafi do reedycji na PS5 i XSX/S), E3 Flares, Geralt Skin Enhanced, HDMR, Absolute Camera czy Novigrad Reloaded. Do tego mnóstwo paczek poprawiających tekstury i jakość modeli w grze.

Niestety, Digital Dreams nie pochwalił się ustawieniami graficznymi oraz średnim wynikiem fps, jaki osiąga tak zmodyfikowany Wiedźmin 3. Sądząc jednak po poniższym nagraniu, 60 klatek na sekundę w tak wysokiej rozdzielczości na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 3090 jest możliwe do uzyskania.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi w tym roku na PS5 i Xboksa Series X|S, oferując poprawioną grafikę oraz, co najważniejsze, wsparcie dla ray tracingu.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry