Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2015, 09:35

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - patch 1.09 poprawi wydajność na PlayStation 4

Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt RED za kontakt ze społecznością, wyjawił, że nadchodzący patch, oznaczony numerem 1.09, wprowadzi do gry wiele poprawek i ulepszeń, w tym większą wydajność na PlayStation 4. Więcej szczegółów poznamy w październiku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Geralt walczy z potworami, a deweloperzy z kodem. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - patch 1.09 poprawi wydajność na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-09-28
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Geralt walczy z potworami, a deweloperzy z kodem.

Od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (PlayStation 4, Xbox One, komputery PC) minęło kilka dobrych miesięcy (produkcja zadebiutowała 19 maja bieżącego roku), ale studio CD Projekt RED cały czas usprawnia swój hit, co jakiś czas publikując kolejne aktualizacje. Marcin Momot, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością produkcji, wyjawił na forum dewelopera (dzięki, Gearnuke), że nadchodzący patch, oznaczony numerem 1.09, będzie naprawdę spory. Przedstawiciel studia stwierdził, że łatka wprowadzi do gry: „wiele poprawek i ulepszeń, w tym lepszą wydajność na PlayStation 4 i pozostałych platformach sprzętowych”. Niestety nie przekazano szczegółowej rozpiski aktualizacji – zapewniono jedynie, że poznamy ją w październiku, ale dokładnej daty nie znamy.

Warto jednak przypomnieć, że na 13 października planowana jest premiera pierwszego dużego dodatku Serca z Kamienia, więc nowy patch pojawi się zapewne jeszcze przed debiutem tego tytułu. W rozszerzeniu Geralt zostanie wynajęty przez Pana Lusterko i będzie musiał zmierzyć się z nieśmiertelnym szefem rozbójników, Olgierdem von Everecomem. Akcja produkcji rozgrywać ma się na terenie Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - patch 1.09 poprawi wydajność na PlayStation 4 - ilustracja #3

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutowało w maju bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. Tytuł okazał się jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku i nie tylko zdobył wysokie oceny w mediach, ale także sprzedał się znakomicie. Do końca czerwca rozeszło się 6 milionów egzemplarzy, z czego ponad 260 tysięcy w Polsce.

Oprócz opisanego w treści dodatku Serca z Kamienia, studio CD Projekt RED pracuje także nad drugim rozszerzeniem przygody Geralta. Krew i wino ukazać ma się w 2016 roku, jednak obecnie nie znamy szczegółów na jego temat.