Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2015, 10:01

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - karcianka Gwint dostępna w przeglądarkach [news zaktualizowany]

Dwóch fanów karcianki Gwint dostępnej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon postanowiło uruchomić stronę, na której można z innymi graczami pograć w samodzielną wersję rzeczonej minigierki.

AKTUALIZACJA:

Niestety twórcy gwent-online.com musieli zamknąć swoją stronę. Co ciekawe, w Internecie pojawiła się już jednak kolejna witryna na której można pograć w Gwinta. Znajdziecie ją tutaj, ale najpewniej i ona wkrótce zostanie zamknięta przez CD Projekt RED.

Karcianka Gwint, w którą można się bawić w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, spotkała się ze sporym zainteresowaniem graczy. Niektórzy zakochali się w niej do tego stopnia, że zaczęli kombinować z własnymi wersjami, umożliwiającymi rozgrywki bez konieczności posiadania produkcji studia CD Projekt RED. Najpierw powstał mod do Tabletop Simulator, a ostatnio otrzymaliśmy coś jeszcze lepszego – samodzielną, przeglądarkową wersję Gwinta, przeznaczoną do multiplayera. By rozpocząć zabawę, wystarczy udać się na tę stronę i to właściwie wszystko, gdyż następnie klikamy tylko przycisk wyszukiwania przeciwnika i rozpoczynamy rozgrywkę. Twórcy zaznaczają, że nie jest to jeszcze ukończona produkcja, gdyż nie posiada chociażby systemu tworzenia decków czy czatu, ale da się w nią jak najbardziej grać, wykorzystując cztery predefiniowane decki.

Samodzielny Gwint umożliwia zabawę w multiplayerze. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - karcianka Gwint dostępna w przeglądarkach [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-07-06
Samodzielny Gwint umożliwia zabawę w multiplayerze.
Gwint w skrócie:
  • Karcianka dostępna jako mini gra w Wiedźminie 3: Dziki Gon
  • Można się nią bawić bez posiadania produkcji studia CD Projekt RED na stronie gwent-online.com

Krótko pisząc, jeżeli macie ochotę rozegrać partyjkę w Gwinta, to wiecie już gdzie się udać. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że twórcy obiecali w przyszłości udostępnić wersję przystosowaną do działania na urządzeniach mobilnych. Nie zabraknie także rozmaitych usprawnień i poprawek, które możecie zgłaszać chociażby tutaj.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest od 19 maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Tytuł jest jednym z największych tegorocznych hitów, który w ciągu pierwszych dwóch tygodni sprzedaży rozszedł się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy.