Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2024, 18:04

Weź swoje wiadro i sprawdź, jak można nim uratować świat. Niestety doświadczysz tego tylko przez około 10 minut, bo tyle trwa demo klimatycznej, mrocznej gry Threshold

Niepokojąca, surrealistyczna gra od współtwórcy Dishonored 2 i Deathloopa otrzymała wersję demo, którą można przetestować na platformie Steam.

Źródło fot. Julien Eveillé.
i

Jeśli cenicie sobie małe, niezależne tytuły, w pierwszej kolejności stawiające na narrację i gęsty klimat, to może zainteresuje Was gra Threshold. Produkcja, za którą stoi Juliena Eveillé'a, czyli współtwórca takich pozycji, jak Dishonored 2 czy Deathloop, doczekała się wersji demo, która dostępna jest do pobrania na platformie Steam. Wersja demonstracyjna gry jest niezwykle krótka – starcza raptem na około 10 minut. Niemniej wydaje się bardzo klimatyczna.

Threshold to trzecioosobowy eksploracyjny survival horror z grafiką rodem z wczesnych lat PSX, przywodzącą na myśl klasykę gatunku pokroju Silent Hill czy pierwszego Resident Evil. W tej niepokojącej grze wcielamy się w urzędnika Straży Granicznej, który stacjonuje na położonym wysoko w górach posterunku. Wraz ze swoim współpracownikiem, nasz bohater ma za zadanie dbać „o niekończący się pociąg przejeżdżający przez granicę” – co samo w sobie brzmi złowieszczo. Zresztą podobnie jak próba ratowania świata za pomocą wiadra… co również jest obecne w tej surrealistycznej produkcji.

W trakcie rozrywki, oprócz prac konserwacyjnych maszyny, przeprowadzamy także śledztwo, starając się odkryć tajemnice czające się za murem granicznym. Co ciekawe, fabuła gry może rozwinąć się na wiele sposobów, m.in. poprzez początkowy wybór kraju, do którego będzie należeć placówka.

Jako że Threshold jest dziełem jednego twórcy, gra zmierza wyłącznie na PC. Niestety wciąż nie znamy dokładnej daty premiery produkcji.

Threshold – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  1. Procesor: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200
  2. Pamięć RAM: 4 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R7 370
  4. Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Threshold – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  1. Procesor: Intel Core i7-7700 / AMD Ryzen 7 1700
  2. Pamięć RAM: 16 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 albo AMD Radeon RX 580
  4. Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni (zalecany dysk SSD)

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej