Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 stycznia 2019, 10:54

autor: Czarny Wilk

Weird City - zwiastun komedii science fiction z gwiazdorską obsadą od YouTube

W serialu przypominającym komediową wersję Black Mirror, który szykuje YouTube, wystąpią m.in. znany z roli Ala Bundy'ego Ed O'Neill, wcielający się w Luke'a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach Mark Hamill oraz LeVar Burton, gwiazda Star Treka: Następnego pokolenia.

W maju 2018 roku YouTube przebudował swoją płatną ofertę abonencką (niestety – wciąż niedostępną w Polsce), oferując od tego momentu nie tylko możliwość oglądania materiałów bez reklam, a także specjalne materiały, niedostępne w darmowej wersji usługi. Jednym z ciekawiej zapowiadających się projektów dostępnych w ramach YouTube Premium jest serial komediowy Weird City, na którego zwiastunie możemy zobaczyć gwiazdorską obsadę zaangażowaną w produkcję.

Weird City będzie sześcioodcinkową antologią, której akcja rozegra się w bliskiej przyszłości w fikcyjnej metropolii Weird, w której nastąpił całkowity zanik klasy średniej i społeczeństwo dzieli się wyłącznie na bogaczy oraz biednych. Każdy odcinek skupi się na innym zagadnieniu związanym ze współczesnym życiem, a wszystkie spajać będzie postać niejakiego doktora Negariego. Wśród tematów, jakie poruszy pierwszy sezon serialu, znajdzie się uzależnienie od mediów społecznościowych, randkowanie przez sieć oraz obsesja na punkcie zdrowego trybu życia.

Każdy odcinek Weird City skupi się na innym zagadnieniu związanym z współczesnym życiem. - Weird City - zwiastun komedii science fiction z gwiazdorską obsadą od Youtube - wiadomość - 2019-01-10
Każdy odcinek Weird City skupi się na innym zagadnieniu związanym z współczesnym życiem.

Od opartego na dość podobnych założeniach, dostępnego na Netfliksie Black Mirror nowy projekt wyróżni się znacznie bardziej komediowym tonem oraz imponującą obsadą. W serialu wystąpią m.in. Dylan O’Brien (znany z Więźnia Labiryntu oraz Teen Wolfa: Nastoletniego wilkołaka), Mark Hamill (Gwiezdne wojny), Sara Gilbert (Roseanne, Teoria wielkiego podrywu), Ed O’Neill (Świat według Bundych), Rosario Dawson (netfliksowe seriale Marvela), Michael Cera (Supersamiec, Scott Pilgrim kontra świat), Laverne Cox (Orange is the New Black), Awkwafina (Ocean’s 8), Gillian Jacobs (Community), LeVar Burton (Star Trek: Następne pokolenie) i Auli‘i Cravalho (Vaiana: Skarb Oceanu).

Premiera Weird City zaplanowana została na 13 lutego 2019 roku. Niestety, jak już wspomnieliśmy, Polska nie znajduje się na liście krajów, w których usługa YouTube Premium jest dostępna, przez co nie wiadomo, czy i kiedy będziemy mogli obejrzeć produkcję w naszym kraju.

  1. Oficjalna strona usługi YouTube Premium