Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 11:13

autor: Draug

Watch Dogs – rozpoczęto nową serię filmów z rozgrywki

Studio Ubisoft rozpoczęło nową serię filmów z gry Watch Dogs, prezentujących różne elementy rozgrywki. Pierwszy materiał koncentruje się na omówieniu hakowania i możliwości, jakie ono oferuje.

Watch Dogs w pigułce:
  • Sandboksowa gra akcji TPP, w której trafiamy do Chicago z niedalekiej przyszłości
  • Głównym bohaterem jest Aidan Pierce, haker, który może dowolnie manipulować wszelką otaczającą go elektroniką
  • Gra ukaże się w listopadzie bieżącego roku, początkowo na pecetach, Xboksie 360, PlayStation 3 i Wii U, a potem również na konsolach nowej generacji

Premiera Watch Dogs, sandboksowej gry akcji TPP, której wróży się wielki sukces, zbliża się coraz większymi krokami, zatem twórcy, studio Ubisoft, nie próżnują. Rozpoczęto właśnie nową serię filmów, prezentujących poszczególne elementy produkcji. Pierwsze wideo jest zatytułowane „Hacking is Your Weapon” i koncentruje się właśnie na hakowaniu. Materiał trwa blisko pięć minut i został opatrzony komentarzem lektora, któremu towarzyszą polskie napisy.

Poruszając temat hakowania różnych urządzeń, film rozpoczyna się od nakreślenia tła, na którym będzie działał główny bohater, Aidan Pierce, i omówienia systemu ctOS, kontrolującego Chicago. Okazuje się, że nasz dostęp do komputerowych systemów miasta będzie z początku ograniczony i przyjdzie nam rozszerzać go dzielnica po dzielnicy, włamując się do kolejnych okręgowych central sterowania ctOS i instalując w nich wirusy. Dopiero kiedy to zrobimy, nasz smartfon będzie w stanie obchodzić zabezpieczenia urządzeń w odrębie danego dystryktu.

Aidan Pierce nadejdzie w listopadzie, by walczyć z Michaelem, Trevorem i Franklinem. Czy da radę? - Watch Dogs – rozpoczęto nową serię filmów z rozgrywki - wiadomość - 2013-08-14
Aidan Pierce nadejdzie w listopadzie, by walczyć z Michaelem, Trevorem i Franklinem. Czy da radę?

Wideo pokazuje również szerokie spektrum możliwości, jakie daje nam to narzędzie: począwszy od podglądania ludzi w domach przez ich własne kamery bezpieczeństwa, poprzez przechwytywanie wiadomości i wykradanie haseł (np. do kont bankowych), a skończywszy na manipulowaniu otoczeniem, by zmylić, zgubić lub pokonać przeciwników. Do gamy znanych już umiejętności hakerskich Aidana Pierce’a dołączyły nowe, jak choćby zwiększanie ciśnienia w rurociągach biegnących pod ulicami, celem doprowadzenia do eksplozji, np. tuż pod ścigającymi nas radiowozami. Nasz bohater będzie mógł wpłynąć na środowisko łącznie na 75 różnych sposobów.

Wśród przedstawionych na filmie fragmentów rozgrywki możemy zobaczyć wiele nowych ujęć. Poszczególne urywki pozwalają nam ujrzeć różne dzielnice Chicago, a także takie elementy gry jak pościgi (zarówno piesze, jak i samochodowe), skradanie się czy walka wręcz. W filmie wspomniano również o systemie rozwoju postaci oraz trybie Koncentracji, pozwalającym zwolnić upływ czasu i wykonać kilka akcji jednocześnie.

Zapowiedziano, że następny film skupi się na pokazaniu wirtualnego Chicago. - Watch Dogs – rozpoczęto nową serię filmów z rozgrywki - wiadomość - 2013-08-14
Zapowiedziano, że następny film skupi się na pokazaniu wirtualnego Chicago.

Watch Dogs ukaże się 22 listopada bieżącego roku. Wstępnie otrzymamy edycje na komputery PC oraz Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii U, a w późniejszym terminie doczekamy się również wersji na konsole następnej generacji. W naszym kraju gra ukaże się w polskiej kinowej wersji językowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Watch Dogs

Watch Dogs