Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2019, 17:35

autor: Vergil

Watch Dogs Legion – 30 minut gameplayu w cyberpunkowym Londynie

Firma Ubisoft zaprezentowała na targach E3 trwający blisko pół godziny gameplay z gry Watch Dogs Legion. Dzięki temu gracze mogą zobaczyć, jak „w praniu” sprawdza się możliwość rekrutacji dowolnego NPC-a, a także spojrzeć na dystopijne, lekko cyberpunkowe wcielenie Londynu.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Na tegorocznych targach E3 firma Ubisoft zapowiedziała Watch Dogs Legion, czyli trzecią odsłonę swojego cyklu gier akcji z otwartym światem, która 6 marca 2020 roku trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Podczas konferencji francuskiego wydawcy zobaczyliśmy klimatyczny zwiastun i krótki fragment rozgrywki. Dzisiaj natomiast możemy obejrzeć trwający niemal pół godziny gameplay z komentarzem deweloperów. Joshua Cook, czyli dyrektor artystyczny projektu, oraz Mathieu Berube, piastujący stanowisko głównego projektanta, prezentują w akcji swoje najnowsze dzieło, jednocześnie opowiadając o jego najważniejszych elementach.

W grze Watch Dogs Legion trafimy do postbrexitowego, lekko cyberpunkowego Londynu. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, nie uświadczymy tu głównego bohatera – zamiast tego wcielimy się w dowolnego mieszkańca miasta, którego uda nam się zwerbować do DedSec... pod warunkiem, że przejawia on wystarczającą sympatię dla tej grupy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować przekonać daną osobę do naszej sprawy, na przykład wykonując dla niej specjalną misję.

Do zrekrutowanych w ten sposób postaci lepiej jednak zbytnio się nie przywiązywać. Raz, że taka osoba w każdej chwili będzie mogła zginąć, a my w żaden sposób jej nie wskrzesimy, a dwa, iż poszczególni „bohaterowie” będą dysponować odmiennymi bonusami (pokroju premii do obrażeń zadawanych w walce wręcz… po spożyciu alkoholu) oraz reprezentować różne specjalizacje (sami zdecydujemy czy dana postać ma być egzekutorem, infiltratorem czy też hakerem; dokonany przez nas wybór będzie rzutował na to, jakie perki otrzyma do dyspozycji nasz „legionista”). Warto jeszcze odnotować, że nic nie stoi na przeszkodzie, by po „przejęciu” danego NPC-a zmodyfikować jego ubiór – twórcy oddają nam do dyspozycji nie tylko szeroką gamę spodni, kurtek, czapek czy okularów, lecz także masek.

Firma Ubisoft ma całkiem specyficzny pomysł na to, jak Londyn może wyglądać w przyszłości. - Watch Dogs Legion – 30 minut gameplayu w cyberpunkowym Londynie - wiadomość - 2019-06-13
Firma Ubisoft ma całkiem specyficzny pomysł na to, jak Londyn może wyglądać w przyszłości.

Poza tym twórcy pozwalają nam rzucić okiem na skradanie i cichą eliminację wrogów, jazdę samochodem oraz motocyklem czy zabawę futurystycznymi gadżetami. Możemy też przekonać się, że Londyn przyszłości prawdopodobnie będzie wyglądał znajomo... gdyby nie wszechobecne drony czy choćby dość udziwiony wygląd pojazdów jeżdżących po ulicach.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Watch Dogs Legion
  2. Watch Dogs Legion – cena i edycje gry