Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2012, 11:45

autor: Hed

Wasteland 2 pojawi się dzisiaj na Kickstarterze - twórcy Fallouta poproszą o 900 tysięcy dolarów na nową grę RPG

Dzisiaj wystartuje akcja mająca na celu sfinansowanie postapokaliptycznej gry RPG Wasteland 2, czyli kontynuacji hitu sprzed lat, który uznaje się za początki serii Fallout. Twórcy produkcji poproszą fanów o wsparcie projektu za pośrednictwem strony Kickstarter. Potrzeba 900 tysięcy dolarów.

Wasteland 2 pojawi się dzisiaj na Kickstarterze - twórcy Fallouta poproszą o 900 tysięcy dolarów na nową grę RPG - ilustracja #1

Brian Fargo, dobrze znany producent gier, zamierza wystartować dzisiaj z akcją mającą na celu sfinansowanie postapokaliptycznego erpega Wasteland 2. Na kontynuację hitu sprzed lat, który stał się ogromną inspiracją dla późniejszego Fallouta, potrzeba okrągły milion dolarów. Producent postanowił przeznaczyć na ten cel 100 tysięcy dolarów z prywatnej kieszeni, co oznacza, że fani zostaną poproszeni o dołożenie brakujących 900 tysięcy dolarów na stronie Kickstarter.

Fargo przedstawił szczegóły kickstarterowej akcji w rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun, w której przypomniał, że prace nad Wasteland 2 były podejmowane w przeszłości. Studio InXile, założone przez producenta, zajmowało się grą przez około rok. W tym czasie przygotowano linię fabularną, dialogi, część umiejętności, czy chociażby statystyki. Jeden z twórców Fallouta powiedział jednak, że i tak trzeba będzie włożyć sporo pracy w nową produkcję.

Wasteland 2 pojawi się dzisiaj na Kickstarterze - twórcy Fallouta poproszą o 900 tysięcy dolarów na nową grę RPG - ilustracja #2

Brian Fargo jest współtwórcą lub producentem takich gier jak: The Bard's Tale, Wasteland, Descent, Baldur's Gate i Fallout. Fargo jest też założycielem firmy Interplay. Ze studiem inXile deweloper wydał grę Hunted: The Demon's Forge.

Ciekawe jest to, że Fargo zrezygnował na dobre z próby wskrzeszenia Wasteland 2 parę tygodni temu. Później wypłynęła jednak sprawa studia Double Fine, które zdołało zebrać prawie 3 miliony dolarów od swoich fanów na nową przygodówkę (zbiórka zakończy się dzisiaj). To zainspirowało szefa studia inXile do podjęcia tematu i sprawdzenia, czy fani chcą jeszcze jednej postnuklearnej produkcji. Przekonamy się o tym za kilkanaście godzin.

Nowy Wasteland będzie grą z widokiem z góry, co pozwoli oszczędzić środki i skupić się na najważniejszych rzeczach. Fargo i spółka zamierzają też zrezygnować z przerywników filmowych, które wzbogacają doświadczenie gracza, ale pochłaniają sporo pieniędzy. Autorzy słuchają też uwag fanów na forum poświęconym projektowi – priorytetem dla wielu z nich jest rozbudowana rozgrywka. Muzykę do Wasteland 2 przygotuje Mark Morgan (Fallout, Planescape Torment).