Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 09:59

autor: Qskan

Gorący sierpień w Warzone; możliwe ujawnienie CoD: Vanguard [aktualizacja]

Ostatnio wypłynęła garść informacji i przecieków odnośnie gry CoD: Warzone i jej najnowszej zawartości. Spekuluje się, że podczas piątego sezonu battle royale zostanie zapowiedziana nowa odsłona serii - CoD: Vanguard. Do sieci wyciekły jeszcze imiona nowych opertatorów i operatorek oraz wygląd jednej z nich.

Aktualizacja:

Dziś niektóre z plotek zostały potwierdzone. Oficjalne twitterowe konto Call of Duty podało, że nowy sezon w Warzone rozpocznie się 12 sierpnia i przyniesie ze sobą nową operatorkę, którą poznaliśmy już dzięki przeciekom.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:
  1. Ostatnie przecieki wskazują na to, że wraz z piątym sezonem Warzone zostanie zapowiedziane Call of Duty: Vanguard.
  2. Nowa odsłona serii ma być ściśle powiązana z tytułem battle royale.
  3. Piąty akt Warzone ma przynieść również nową operatorkę - Kitsune.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas intensywny sierpień w CoD: Warzone. Plotki sugerują, że to właśnie na ten miesiąc spodziewany jest start nowego, piątego sezonu battle royale Raven Software i Infinity Ward. Kolejny akt Warzone ma wiązać się ze stosunkowo świeżym zabiegiem dla serii — według przecieków właśnie w trakcie piątego sezonu ujawniona zostanie nowa odsłona cyklu Call of Duty, która, jeśli wierzyć plotkom, ma nosić podtytuł Vanguard. W ten sposób deweloperzy zamierzają podłączyć kolejną grę do swojego tytułu free-to-play, w podobny sposób jak w przypadku Call of Duty: Black Ops - Cold War. Ten crossover ma sięgać jeszcze dalej, a leakerzy już spekulują o tym, że Warzone otrzyma mapę opartą na CoD: Vanguard, utrzymaną w klimacie II wojny światowej.

Obecnie nie ma informacji, czy zapowiedź będzie miała miejsce podczas startu, czy już w trakcie piątego aktu. Ba, nie ma jeszcze nawet konkretnych wieści o tym, kiedy nowy sezon się rozpocznie. Najczęściej przytaczaną datą jest noc z 9 na 10 sierpnia, zaraz po zakończeniu sezonu czwartego. Najnowsza odsłona zmagań w Warzone ma przynieść ze sobą nieco więcej. Jak podaje leaker z Reddita o pseudonimie Nanikos, do gry ma zawitać nowa operatorka o imieniu Kitsune. Ma ona pochodzić z Japonii, a jej wygląd jest przedstawiony na grafikach, które podobno pochodzą z materiałów promocyjnych.

Gorący sierpień w Warzone; możliwe ujawnienie CoD: Vanguard [aktualizacja] - ilustracja #1
Nowa operatorka nie wstydzi się pokazywać twarzy, w przeciwieństwie do poprzedników.

Pochodzenie nowej postaci ma sugerować, że piąty sezon Warzone będzie utrzymany w japońsko-azjatyckim stylu — tak przynajmniej twierdzi Nanikos. Oprócz Kitsune do gry mają z czasem zostać dodani kolejni bohaterowie: Kingsley i Surge (chociaż te imiona mogą być wyłącznie nazwami kodowymi). Dalej wśród nowości wymieniane są m.in. pistolet Tec-9, dzierżony przez japońską operatorkę, a także nowy region w trybie Outbreak o nazwie Weather Station (ang. stacja pogodowa).

Na koniec należy także wspomnieć o przeciekach dotyczących przyszłej zawartości CoD: Cold War. Jeden z popularnych twitterowych insiderów od spraw Call od Duty - MW2 OG - zdradził, że Zimna Wojna doczeka się jeszcze 12 map, które będą systematycznie dodawane w kolejnych sezonach.