Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 10:14

autor: Gacek

Gracze zachwyceni piękną grą niezależną - poznajcie The Ramp

3 sierpnia 2021 roku na Steamie wydano niezależną grę The Ramp. W produkcji jeździ się na deskorolce po pięknie zaprojektowanych, minimalistycznych planszach.

Na Steamie jest mnóstwo świetnych gier niezależnych, które tylko czekają na to, aż odkryje je większa liczba graczy. Jedną z takich produkcji jest The Ramp, stworzona i wydana przez jedną osobę. Gra polega na jeżdżeniu deskorolką po czterech niewielkich mapach i wykonywaniu trików. Główne atuty dzieła to naprawdę przyjemna rozgrywka i piękna oprawa wizualna. Minimalistyczna grafika, spokojna muzyka i dobrze zaprojektowane mapy zagwarantują relaks po długim czy stresującym dniu.

Jak przyznaje sam twórca, chciał w swojej grze oddać uczucie i rytm, które niesie za sobą jazda deskorolką po rampach. W jego dziele nie ma żadnych umiejętności czy przedmiotów do odblokowania. Deweloper określa produkcję jako „cyfrową zabawkę” – przypomina ona sandbox bez żadnego wyznaczonego celu. Możemy po prostu pojeździć na deskorolce, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Co warte uwagi, gracze oceniają produkcję bardzo dobrze – w chwili pisania tego tekstu posiada ona 111 opinii, z czego 98% jest pozytywnych. Użytkownicy chwalą grę za porządne wykonanie i oferowanie dokładnie tego, co ujęto w opisie – przyjemnego, relaksującego doświadczenia. Niektórzy podkreślają, że gra świetnie kreuje wyjątkowe uczucie jazdy na deskorolce. Jeden z użytkowników napisał, że nie czuł czegoś takiego od czasów, gdy był nastolatkiem.

Grę kupicie na Steamie w promocji za 17,59 zł. Po 10 sierpnia cena podskoczy do 21,99 zł. Produkcja na pewno jest warta uwagi – jeśli nigdy nie jeździliście na deskorolce, być może przekona Was do tego gra studia Hyperparadise.