Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2022, 09:02

autor: Adrian Werner

Warzone 2 ma problemy i jest krytykowane, ale i tak gra masa ludzi

Debiut Call of Duty: Warzone 2.0 na Steamie okazał się dużym sukcesem pod względem popularności, ale gra zbiera słabe noty od graczy z powodu kiepskiego stanu technicznego.

Źrodło fot. Activision Blizzard
i

16 listopada zadebiutowała gra Call of Duty: Warzone 2.0. Warto przyjrzeć się temu, jak produkcja poradziła sobie na Steamie.

  1. Pod względem popularności gra okazała się wielkim sukcesem. Call of Duty: Warzone 2.0 jest ściśle zintegrowane z płatnym CoD Modern Warfare II, gdyż obie produkcje uruchamiają się przez jeden launcher. Dlatego szacunki aktywności obejmują obie gry. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia na Steamie bawiło się w nich 452 281 osób równocześnie.
  2. Dzienne rekordy aktywności samego CoD MW2 z kilku poprzednich dni wynosiły około 160-190 tys., więc szacujemy, że z tych 425 tys. osób na Warzone 2.0 przypada ok. 260-290 tys. graczy.
  3. Oczywiście należy pamiętać, że Call of Duty: Warzone 2.0 jest tytułem darmowym z mikropłatnościami, ale i tak jest to imponujący wynik.
  4. Gorzej jest z reakcjami graczy. Na Steamie tylko 38% recenzji użytkowników chwali Call of Duty: Warzone 2.0, co serwis kategoryzuje jako „w większości negatywny” odbiór gry.
  5. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że większość osób nie krytykuje gameplayu. Reakcje są tak mocno negatywne z powodu kiepskiego stanu technicznego gry. Fani narzekają na problemy z logowaniem, niedziałające serwery, zawieszający się silnik oraz masę różnorodnych błędów. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy szybko naprawią te problemy.
  6. Warto dodać, że wysokie wyniki aktywności pokazują, że wielu graczy zagryza zęby i mimo tych wszystkich niedoskonałości gra w Call of Duty: Warzone 2.0. Powstaje jedynie pytanie, na jak długo starczy im cierpliwości.

Przypomnijmy, że gra trafiła równocześnie na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W tym roku seria powróciła na Steama po długiej nieobecności. CoD: Warzone nigdy nie zostało udostępnione w tym serwisie, a Modern Warfare II jest pierwszą główną części cyklu od wydanego w 2017 roku Call of Duty: WWII, które zadebiutowało w sklepie firmy Valve. Obie nowe odsłony marki cieszą się sporą popularnością, co pokazuje, że powrót na Steama był dobrą decyzją.

  1. Oficjalna strona Call of Duty