Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 14:15

autor: AlexB

Warsztat w Overwatch i świetna animacja promująca Hearthstone'a

Nowe wieści z obozu Blizzarda. W sieci ukazała się nowa animacja promująca karciankę Hearthstone. Ponadto zespół Overwatch przygotował Warsztat, za pomocą którego można tworzyć niestandardowe tryby gry, a nawet przygotować prototyp własnego bohatera.

Nowa animacja Hearthstone

Dziś w nocy czasu polskiego wystartował turniej HCT World Championship 2019, w ramach którego do Tajpej na Tajwanie zjechali najlepsi gracze z całego świata specjalizujący się w karciance Hearthstone, by rywalizować o nagrody, których łączna pula wynosi milion dolarów. Przy tej okazji firma Blizzard opublikowała nową animację promującą swoją przebojową produkcję z uniwersum Warcrafta. Oto ona:

Tradycyjnie, powyższy film przygotowany przez firmę Blizzard stoi na poziomie technicznym, którego nie powstydziłaby się wytwórnia Pixar. Nie zabrakło w nim również charakterystycznego dla Hearthstone'a poczucia humoru. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że ogląda się całkiem dobrze, nawet jeśli nie ma się zbytniego pojęcia o słynnej karciance. Szkoda tylko, że reakcje po porażce raczej nie wyglądają tak, jak zaprezentował nam to jeden z głównych bohaterów animacji.

W nowej animacji promującej Hearthstone przenosimy się do karczmy znanej z poprzednich filmików. - Warsztat w Overwatch i świetna animacja promująca Hearthstone'a - wiadomość - 2019-04-25
W nowej animacji promującej Hearthstone przenosimy się do karczmy znanej z poprzednich filmików.

Przypominamy, że Hearthstone otrzymał niedawno kolejny dodatek – Wyjście z cienia. Uzupełnia on grę o 135 kart z niespotykanymi dotąd mechanikami i nowy wątek fabularny. Więcej na jego temat znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Hearthstone

Warsztat w Overwatch

Dzięki Warsztatowi każdy będzie mógł przygotować swoje tryby gry. - Warsztat w Overwatch i świetna animacja promująca Hearthstone'a - wiadomość - 2019-04-25
Dzięki Warsztatowi każdy będzie mógł przygotować swoje tryby gry.

Ciekawe wieści otrzymaliśmy również od ekipy odpowiedzialnej za rozwój sieciowej strzelanki Overwatch. W najnowszej wiadomości od twórców Jeff Kaplan, reżyser tytułu, zaprezentował Warsztat. To potężne narzędzie do skryptowania, dzięki któremu można opracowywać niestandardowe tryby gry, a nawet stworzyć prototyp własnego bohatera i udostępniać je innym graczom. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, narzędzie to jest przeznaczone przede wszystkim dla bardziej zaawansowanych użytkowników, najlepiej mających już pewne doświadczenie z programowaniem i skryptowaniem. Po drugie, Warsztat to nie Edytor. Nie można za jego pomocą stworzyć czegoś, czego w Overwatch nie ma. Istnieje jedynie opcja modyfikowania istniejących już elementów. Dokładną instrukcję obsługi Warsztatu znajdziecie na tej stronie. Niestety, na razie nie jest ona dostępna w języku polskim.

Warsztat Overwatch będzie dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Obecnie narzędzie to można sprawdzić na serwerach testowych.

  1. Oficjalna strona gry Overwatch
  2. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  3. Overwatch - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach