Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 14:22

autor: Adrian Werner

Microsoft coraz lepiej zarabia na grach, ale słabnie sprzedaż konsol Xbox

Dzięki raportowi finansowemu firmy Microsoft wiemy, że dział Xbox tej korporacji radzi sobie doskonale. Jest to jednak zasługa wyników sprzedaży gier i usług, gdyż przychody ze sprzętu mocno zmalały.

Dział Xbox przynosi coraz większe przychody. - Microsoft coraz lepiej zarabia na grach, ale słabnie sprzedaż konsol Xbox - wiadomość - 2019-04-25
Dział Xbox przynosi coraz większe przychody.

Firma Microsoft podzieliła się wynikami finansowymi za trzeci kwartał roku rozliczeniowego, czyli okres od 1 stycznia do 31 marca. W ciągu tego okresu wypracowano przychód na poziomie 30,6 mld dolarów, czyli o 14% większy niż w analogicznych trzech miesiącach roku ubiegłego. Z kolei zysk operacyjny wzrósł o 25% i wyniósł 10,3 mld dolarów.

To wyniki całej firmy, ale nas najbardziej interesuje dział Xboksa, obejmujący całą aktywność Microsoftu na rynku gier. W tej kategorii zanotowano przychód w wysokości 2,36 mld dolarów, co stanowi wzrost o 5%. Co jednak ciekawe, taki wynik uzyskano pomimo słabnącej roli sprzętu.

Sprzęt radzi sobie coraz gorzej, a wyniki w górę ciągnie sprzedaż gier i usług. - Microsoft coraz lepiej zarabia na grach, ale słabnie sprzedaż konsol Xbox - wiadomość - 2019-04-25
Sprzęt radzi sobie coraz gorzej, a wyniki w górę ciągnie sprzedaż gier i usług.

Sprzedaż samych konsol i akcesoriów produkowanych przez Microsoft zmalała o 33%. Jednocześnie jednak przychód uzyskany z gier oraz usług zanotował 12-procentowy wzrost. Firma otwarcie przyznała, że była to zasługa głównie doskonałych wyników produkcji innych wydawców.

Dla firmy Microsoft spadek przychodów ze sprzedaży sprzętu nie jest powodem do niepokoju. Obecna generacja konsol ma już prawie sześć lat. Wypuszczanie potężniejszych modeli pomogło w podtrzymaniu zainteresowania graczy, ale wszyscy z coraz większą niecierpliwością wypatrują następnej generacji.

Zarówno Microsoft, jak i Sony pracują już nad nowymi konsolami. Według niedawnych plotek, Xbox Anaconda będzie miał lepszą specyfikację niż PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona Xbox
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach