Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 maja 2022, 09:24

Warner Bros. rozważało zastąpienie Amber Heard w Aquamanie 2

Dzięki procesowi pomiędzy Amber Heard a Johnnym Deppem światło dzienne ujrzały nowe szczegóły dotyczące roli aktorki w filmie Aquaman 2.

Wczoraj na sali sądowej zeznawał Walter Hamada, szef DC w wytwórni Warner Bros. (via Variety). Potwierdził on, że ciążące na Amber Heard oskarżenia o przemoc domową nie miały żadnego znaczenia przy zmniejszeniu jej roli w Aquamanie 2. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich może być jednak fakt, że studio rozważało ewentualne zerwanie kontraktu z Amber Heard. Co za tym idzie, w rolę Mery mogła wcielić się inna aktorka.

Głównym powodem takiej decyzji miał być kompletny brak chemii pomiędzy Amber Heard a odtwórcą głównej roli, Jasonem Momoą.

Nie było pomiędzy nimi chemii. Oczywiście w montażowni udało się sprawić, że ta relacja wyglądała dobrze w pierwszym filmie, jednak przy okazji Aquaman 2 istniała obawa, że zajmie to zbyt wiele czasu i lepiej byłoby dokonać recastingu. Moglibyśmy znaleźć kogoś, kto ma zdecydowanie lepszą chemię z Jasonem Momoą.

Walter Hamada odniósł się również do rewelacji, jakoby rola Mery w Aquamanie 2 miała być początkowo o wiele większa. Informowała o tym Kathryn Arnold, która również zeznawała podczas procesu, a sama aktorka posądzała studio Warner Bros. o zbyt duże zmiany w scenariuszu.

Jak się jednak okazuje, decyzja o zmniejszeniu czasu ekranowego podjęta została już w 2018 roku. To właśnie wtedy studio uznało, że sequel będzie nakręcony bardziej w formie „buddy movie”, a historia skupi się na postaci Arthura Curry’ego i jego przyrodniego brata, Orma, w którego wcieli się Patrick Wilson.

Aquamana i inne filmy DCEU obejrzysz na HBO Max

Słowa Hamady o chęci zmiany odtwórczyni roli Mery mogą spowodować, że petycja o usunięcie Amber Heard z filmu zyska na popularności. Fani w sieci już od dawna proponowali takie rozwiązanie, a nawet mieli już swoje faworytki – Emilię Clarke i Blake Lively.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Aquaman and the Lost Kingdom zadebiutuje na ekranach kin 17 marca 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.