Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 kwietnia 2022, 11:50

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

2 miliony ludzi chcą wywalenia Amber Heard z Aquamana 2

Fani Johnny'ego Deppa domagają się usunięcia Amber Heard z filmu Aquaman 2. Dotycząca tego petycja zebrała ponad 2 miliony podpisów w toczącym się procesie o zniesławienie.

Źródło: YouTube/Aquaman

Trwa postępowanie sądowe w sprawie Johnny'ego Deppa o zniesławienie przeciwko jego byłej żonie, Amber Heard. Fani utworzyli petycję o usunięcie aktorki z Aquaman 2, która aktualnie osiągnęła 2 300 000 podpisów.

Zróbcie, co należy. Usuńcie Amber Heard z Aquaman 2 – błagała Jeanne Larson w opisie petycji na Change.org, która powstała w 2020 roku.

Celem petycji jest zebranie 3 milionów podpisów, na podstawie których fani mają nadzieję, że Heard nie będzie mogła ponownie odegrać swojej roli jako Księżniczka Mera w sequelu Aquaman wyreżyserowanym przez Jamesa Wana.

Jak podaje serwis The Post, Jeanne Larson rozpoczęła proces związany z petycją, ponieważ nie wierzy w zarzuty, jakoby Depp dopuścił się przemocy wobec Heard. Następnie wymieniła „wiele przykładów przemocy domowej”, kiedy Amber rzekomo uderzyła swojego ówczesnego męża w twarz. Odniosła się również do incydentu, w którym była żona podobno odcięła Deppowi czubek palca, rzucając w niego butelką wódki.

Depp, który stanowczo zaprzecza zarzutom jego byłej żony, domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 50 milionów dolarów. Domaga się również 350 tys. dolarów odszkodowania za straty moralne, a także honorariów adwokackich i kosztów sądowych.

Tymczasem adwokaci Heard oskarżyli Deppa o fizyczne i seksualne napastowanie Amber podczas nadużywania narkotyków i alkoholu. Twierdzą, że jego zespół prawny wymierzył fałszywe oskarżenia wobec aktorki. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Organizatorzy petycji twierdzą, że Heard „systematycznie prowadzi krucjaty, aby zrujnować Deppa w Hollywood”, odkąd para rozwiodła się w 2017 roku. Na skutek działań Amber Heard, Depp zrezygnował z roli Grindelwalda w filmie Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a i został zastąpiony przez Madsa Mikkelsena.

Petycja o usunięcie Heard z Aquaman 2 nie pozostała niezauważona przez pracowników Warner Bros. Producent Peter Safran dał jasno do zrozumienia, że ??studio nie da się zwieść.

Nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek zareagowali na czystą presję ze strony fanów. Musimy zrobić to, co najlepsze dla filmu. (…) Jesteśmy świadomi tego, co dzieje się w Internecie, ale to nie znaczy, że trzeba na to reagować, potraktować to na poważnie i spełnić ich życzenia.